Shadow

Akcesoria fitness od użytku domowego

fitness-first-gym

Istnieje kilka przyczyn, dla których domowe treningi (siłowe oraz fitness) systematycznie zyskują na popularności. Trening w domu to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Systematyczne wizyty na siłowni lub w salonie fitness dla wielu osób oznaczają konieczność przeznaczenia dodatkowych godzin na przygotowanie i dojazd.

Pochłonięci codziennymi obowiązkami ludzie często nie mają na to czasu, a z drugiej strony, w trosce o swoje zdrowie, nie chcą całkowicie rezygnować z regularnego wysiłku fizycznego. Co więcej, w Internecie można znaleźć mnóstwo poradników i programów treningowych, które bardzo ułatwiają zorganizowanie samodzielnego treningu. Pozostaje tylko jeszcze jedno pytanie: jaki sprzęt będzie nam potrzebny do wyposażenia domowej sali ćwiczeń? W tym artykule pokażemy, jakie akcesoria fitness są niezbędne do odbycia udanego treningu w warunkach domowych.

fitnessNaszym pierwszym zakupem powinna być mata treningowa. Tyleż niedroga, co bardzo przydatna podczas wykonywania wszystkich ćwiczeń w pozycji leżącej. Wprawdzie można ją zastąpić kocem lub ćwiczyć na dywanie, ale tylko mata zapewni nam dopasowanie twardości podłoża do obciążeń kręgosłupa i reszty ciała. Poza tym korzystanie z maty jest bardziej higieniczne; matę o wiele łatwiej wyczyścić niż dywan.

Drugim niezwykle uniwersalnym akcesorium treningowym są hantle. Wbrew obiegowej opinii nie jest to sprzęt przeznaczony wyłącznie do treningu siłowego, ponieważ ten ostatni wymaga bardzo dużych obciążeń. Hantle o wadze 1-2kg to przede wszystkim narzędzie rzeźbienia sylwetki, dzięki któremu można trenować większość mięśni. Przy treningu fitness są one absolutnie niezbędne. Rozsądnym zakupem będą hantle z regulacją ciężkości, ponieważ ćwiczenie różnych partii mięśni wymaga stosowania zróżnicowanych obciążeń.

Już w oparciu o matę i hantle można przygotować w miarę zróżnicowany i skuteczny program treningowy. Jeżeli jednak dysponujemy większą ilością miejsca na ćwiczenia, możemy pokusić się o bardziej zaawansowane akcesoria fitness, którymi kuszą sklepy sportowe. O ile mata i hantle przydadzą się każdemu, o tyle kupowanie innych akcesoriów powinno być uzależnione od celu naszych treningów. Czy zależy nam wyłącznie na utrzymaniu dobrej kondycji, czy też chcemy zrzucić zbędne kilogramy? A może chodzi nam o przybranie na masie i rozbudowanie muskulatury?

fitness3Dla osób mieszkających w centrum betonowej pustyni, w której smog zniechęca do wychodzenia na zewnątrz, o bieganiu nie wspominając, optymalnym rozwiązaniem będzie stepper. Jest to urządzenie pozwalające na wykonywanie ćwiczeń kardio w warunkach pokojowych. Ze względu na kompaktowe rozmiary, zmieści się nawet w najciaśniejszym mieszkanku. Ćwiczenia z użyciem steppera pozwolą nam nie tylko utrzymać kondycję w dobrym stanie, ale też ułatwią spalanie tkanki tłuszczowej. Jeżeli posiadamy więcej miejsca, zamiast steppera możemy kupić rowerek stacjonarny lub bieżnię. Zaletą wszystkich tych urządzeń są wbudowane programy treningowe, które pozwalają na wykonanie treningu interwałowego, poprawiającego ogólną wydolność organizmu.

W ćwiczeniach fitness bardzo przydatna okazuje się duża elastyczna piłka. Dzięki niej przyjemniejsze staną się, nielubiane przez wielu trenujących, brzuszki. Piłka przyda nam się także podczas rozciągania mięśni grzbietu. O jej zakupie powinni pomyśleć również ci, którzy chcą trenować pilates. Inne akcesoria fitness, które pozwolą połączyć przyjemne z pożytecznym, to skakanka (doskonała do treningu wytrzymałościowego) oraz elastyczna guma (pozwala skutecznie rzeźbić sylwetkę, spalać kalorie i poprawiać koordynację ruchową całego ciała).

Osobom, którym zależy na zrzuceniu „oponki”, czyli redukcji tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, z pewnością przyda się ława rzymska. Jest to sprzęt uniwersalny, bardzo przydatny także w treningu mięśni grzbietowych. Przy spalaniu tłuszczu najbardziej skuteczne są urządzenia angażujące dużą ilość mięśni równocześnie. W tym wypadku niezwykle pomocne okażą się orbitrek oraz wioślarz.

Wymienione tu akcesoria fitness zajmują niewiele miejsca i zmieszczą się nawet w małym mieszkaniu. Równocześnie jest to jedynie wybór z bardzo zróżnicowanej oferty, jaką można znaleźć w sklepach sportowych. Jeśli trafnie dobierzemy zestaw akcesoriów do swoich potrzeb, wizyty na siłowni czy w salonie fitness nie będą konieczne.

Akcesoria do fitnessu można znaleźć w sklepie internetowym pod adresem http://www.fitnesstrening.pl/pol_m_Akcesoria-fitness-5227.html.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *