Shadow

Wakacje z dzieckiem pod namiotem?

Natura, pełna swoboda, prostota, ognisko i wolność, to słowa, które kojarzą się z wakacjami pod namiotem. Któż z nas nie zna tego uczucia dreszczyku, gdy po raz pierwszy spędzało się noc pod namiotem w głuszy leśnej? Jak ciężko było zasnąć po wieczornych opowieściach pełnych grozy, które napędzały jeszcze uczucie niezwykłości, tajemniczości i ile potem na całe życie pozostało wspomnień.

Wakacje pod namiotem kojarzą się głównie z młodością z nastolatkami, którzy wybierają często ten rodzaj noclegu ze względów czysto praktycznych, gdyż jest po prostu taniej. Są też osoby, miłośnicy natury, prostoty, którzy uwielbiają po prostu ten sposób wypoczynku i nie wyobrażają sobie wakacji bez koczowania w namiocie.

W tym artykule zastanowimy się wspólnie nad tym, czy takie wakacje pod namiotem z dzieckiem są dobrym pomysłem?

Nasze rozważania rozpoczniemy od przytoczenia plusów tego typu wypoczynku i na pierwszym miejscu na pewno powinny znaleźć się koszty, które są bardzo niskie. Na polach namiotowych zapłacimy zazwyczaj od 3-5zł za osobę lub od 15zł za każdy rozłożony namiot. Jest to, więc raczej symboliczna opłata i tak niskie koszty pozwalają na długi wypoczynek bez dużego nakładu finansowego.

Kolejna sprawa to miejsce biwakowania. Praktycznie we wszystkich miejscowościach turystycznych znajdziemy przynajmniej kilka pół namiotowych, tak, więc nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem miejsca dla siebie.

Na plus jest również swoboda i całodzienne obcowanie z przyrodą.

Teraz przejdźmy do minusów i tutaj na pierwszym miejscu na pewno należy przedstawić brak wygód, a także intymności. Korzystamy przecież na polu namiotowym ze wspólnych toalet i pryszniców. Musimy, więc być przygotowani na towarzystwo obcych ludzi a także często na niezbyt przyjazne warunki sanitarne. Niestety nie wszyscy są porządni i pozostawiają po sobie porządek, a w dużym skupisku ludzkim jest to zawsze szczególnie mocno widoczne.

Trzeba też pamiętać o tym, że gdy świeci słoneczko, to nasze pole biwakowe zapewnia nam praktycznie nieograniczoną przestrzeń, ale gdy pada deszcz, to jesteśmy zamknięci w ciasnym namiocie, a to na dłuższą metę, a zwłaszcza z dziećmi nie będzie zbyt komfortowe.

Podsumowując nasze rozważania, wakacje pod namiotem z dzieckiem mogą należeć do udanych, jednak należy się do nich dobrze przygotować. Przede wszystkim z małymi dziećmi nie planujmy zbyt długiego wypoczynku, wybierajmy też takie pola namiotowe, które mają dobrej, jakości zaplecze sanitarne, gastronomiczne i rozrywkowe. Wybierajmy takie miejsca, które mają dużą ilość toalet, pryszniców, a także duże świetlice na czas niepogody, miejsca do rozrywki, restauracje, sale gier i zabaw. Tym prostym sposobem zabezpieczymy się na czas niepogody i nasze pociechy będą miały pełen komfort, swobodę i miejsce do spędzania czasu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *