Shadow

„Trening kreatywności. Jak pobudzić twórcze myślenie”

Trening_Kreatywnosci_front

Jak stać się bardziej twórczym?

  • Obudź w sobie ciekawość świata.
  • Stawiaj sobie zaskakujące pytania, np. Jak pogłaskać po głowie żyrafę? lub Czym zajmuje się MacGyver na doktoracie?
  • Myśl nieszablonowo – przestań kurczowo trzymać się norm i zasad.
  • Eksploruj, kojarz, przekształcaj, zmieniaj.
  • Odpuść sobie krytykę własnych pomysłów.
  • Twórz z radości samego tworzenia – nie oczekuj nagrody.

Nie wiesz, jak przełożyć te wskazówki na działanie?

Przeczytaj ten poradnik i zacznij od prostych ćwiczeń w codziennych sytuacjach! Nie czekaj, aż genialny pomysł sam wpadnie ci do głowy! Kreatywność nie jest wrodzonym talentem, który samoistnie się przebudzi. Twórcze myślenie to ciężka praca, otwarty umysł, ciekawość i uważność. Zacznij widzieć świat w innym wymiarze, a wymyślenie bajki dla dziecka, kreatywne rozwiązanie problemu w pracy, a nawet pomysł na życie przyjdą z nieoczekiwaną łatwością.

Co ci w tym pomoże:

  • intensywny trening metodą pięciu kroków
  • ponad 130 ćwiczeń, które inspirują, zaskakują, denerwują i zmuszają do porzucenia strefy komfortu
  • podpowiedzi i wskazówki, jak pozbyć się wewnętrznego krytyka i pobudzić swój umysł do eksploracji, dedukcji, transformacji oraz poszukiwania nieoczywistych analogii

 

Przyznam, iż przystępując do lektury książki miałem ponure myśli w rodzaju: „Jeszcze jeden poradnik, jak żyć twórczo”, „Znowu jakiś autor radzi, jak być twórczym” itp. Jednak z każdą przeczytaną stroną tego rodzaju idea killers zastępowały pozytywne odczucia związane z treścią i formą tego dzieła. Bo jest to książka świetnie napisana: klarowna, jasna, z bardzo przejrzystą strukturą i świetnie pogodzoną proporcją pomiędzy wiedzą naukową o kreatywności a przystępnymi ćwiczenia twórczymi. […] Gratulując Autorce świetnego podręcznika, umieszczam go na półce z najlepszymi publikacjami tego typu i szczerze polecam naszym poszukującym inspiracji członkom PSK. Lektura konieczna!

Fragment recenzji prof. K.J. Szmidta
http://p-s-k.pl/bardzo-dobry-poradnik-agnieszki-bieli/

 

Agnieszka Biela – psycholożka i trenerka umiejętności społecznych. Ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Studium Pedagogiczne UJ. Od 2011 r. prowadzi w Sosnowcu Ośrodek Twórczego Rozwoju „Skrzydlata Żyrafa”. Organizuje warsztaty edukacyjne i rozwojowe dla przedszkoli, szkół i organizacji pozarządowych.

 

ISBN 978-83-7788-525-3
Cena: 34,90 zł
Liczba stron: 256
Edgard, Warszawa 2015

Więcej informacji: www.samosedno.com.pl

 

———–

Komentarz do książki od redakcji portalu Poradnik-Kobiety.pl

Książka „Trening kreatywności” uczy czytelnika jak stać się bardziej twórczym. W jaki sposób obudzić w sobie ciekawość świata i jak przełożyć ją na działania a w efekcie na własny sukces.

Z książki dowiemy się, że myślenie nieszablonowe może zbliżyć nas do sukcesu i do osiągnięcia szczęścia. Jeszcze tylko ważne pytanie: jak to zrobić? I tego właśnie dowiadujemy się krok po kroku z tej ciekawej pozycji.

Jest to książka napisana w formie poradnika, gdzie za pomocą pięciu kroków dochodzimy do twórczego myślenia. W książce znajdziemy nie tylko czystą wiedzę, ale także wskazówki, porady i całe mnóstwo praktycznych ćwiczeń. Autorka wyraźnie mówi, że twórcze myślenie wymaga ciężkiej pracy, ale gdy przestawimy swój umysł to nasze życie zyska na tym naprawdę sporo. Gdy inaczej spojrzymy na świat, z zupełnie innej perspektywy niż dotąd, to wówczas wszelkie problemy w domu, w pracy i w życiu codziennym zostaną inaczej postrzegane i rozwiązywane. W wyniku twórczego myślenia rozwiązywanie problemów stanie się o wiele łatwiejsze i efektywniejsze.

Jak już wspomnieliśmy na początku książka zawiera zarówno wskazówki, ćwiczenia a także podpowiedzi, które uczą nas jak pozbyć się swojego wewnętrznego krytyka, który odpowiedzialny jest za nasze ograniczone myślenie.

„Trening kreatywności” to bardzo ciekawa pozycja nie tylko dla osób, którzy profesjonalnie zajmują się zagadnieniami psychologicznymi, ale dla wszystkich, którzy chcą odmienić swoje postrzeganie świata i pragną otworzyć nieco swój umysł.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *