Shadow

Ogród poziom wyżej – czyli jak zorganizować miejsce do prawdziwego relaksu

ogrod relaks

Ogród pełni w naszym domowym otoczeniu różne role. Dla jednym jest miejscem, w którym mogą rozwijać swoje pasje ogrodnicze. Sadzić rozmaite gatunki kwiatów, krzewów, następnie je pielęgnować i oczekiwać rezultatów swojej pracy. Dla innych, jest to miejsce bardzo ważne, gdzie przede wszystkim chcemy odpocząć. Ta druga funkcja wymaga od nas przeprowadzenia odpowiednich prac nie tylko związanych z pielęgnacją działki, ale również w zakresie odpowiedniego wyposażenia.

Jak sprawić, by nasz ogród stał się prawdziwym miejscem odpoczynku?

Na ogród prawdziwie wyciszony, relaksujący, piękny – składa się kilka aspektów. Przede wszystkim:

1. Bogata roślinność

Dobór kolorowych kwiatów, drzew z mocno rozbudowaną koroną, krzewów owocowych. Roślinność w ogrodzie dobieramy do naszych indywidualnych preferencji. Eliminujemy rośliny mogące nas uczulać, wpływające negatywnie na naszą skórę.

Duże znaczenie przykładamy do wyglądu naszego trawnika – zielona murawa będzie bardzo ważnym miejscem na rodzinne pikniki. Zadbajmy o strefę cienia, którą najlepiej zapewnią nam drzewa. Wreszcie nie zapominajmy o kolorowych rabatach, im więcej kolorów będzie miał nasz ogród, tym atmosfera będzie bardziej przyjemna.

Ciekawym elementem ogrodu typowego dla wypoczynku będzie nierówne podłoże. Wzniesienia oraz delikatne skarby zawsze uatrakcyjniają działkę. Przez chwilę poczujemy się jak na zielonym wzgórzu opisanym w romantycznej powieści.

2. Wyposażenie – basen, hamak, meble ogrodowe

Na wysoki poziom atrakcyjności naszego ogrodu wpływa dodatkowe wyposażenie. W ciepłe dni z wielką przyjemnością wykąpiemy się w ogrodowym basenie napełnionym chłodną wodą. W lipcowe popołudnia sięgniemy po książkę i rozłożymy się w naszym ulubionym hamaku, a w sierpniowe wieczory rozłożymy się na jednym z mebli wchodzącym w skład zestawu ogrodowego, aby wraz z zaproszonymi gośćmi delektować się potrawami przyrządzonymi na rozgrzanym grillu.

Na idealnie skompletowane wyposażenie ogrodu, niekiedy pracujemy kilka lat, dokupując każdego sezonu kolejny mebel.

Dobierając tego rodzaju wyposażenie pamiętajmy, aby wybierać produkty mocne, łatwe do utrzymania w czystości i przede wszystkim ciekawe wizualnie.

3. Dobry plan i podział ogrodu na strefy

Trudno wypoczywa się w ogrodzie, w którym strefa odpoczynku jest tożsama z miejscem uprawy warzyw. Pamiętajmy, jeśli chcemy pewną część ogrodu przeznaczyć na warzywniak, oddzielmy takie grządki bardzo wyraźnie od strefy wypoczynkowej.

Przy warzywniaku najczęściej znajduje się przecież składzik na urządzenia ogrodowe, na środki ochrony roślin, wiadra oraz inne akcesoria. Wszystkie te elementy będą się nam mocno kojarzyły z pracą, przeprowadzaniem porządku, pieleniem ogródka. W takim otoczeniu trudno będzie nam wypocząć.

Ogród, pełni w naszym codziennym życiu bardzo ważną rolę, przede wszystkim jest miejscem relaksu, wyciszenia. Możemy w nim wypoczywać, spędzać czas w gronie rodziny i najbliższych znajomych. Na tarasie, wśród pięknego otoczenia znacznie lepiej spędza się czas, szczególnie, jeśli temperatura na zewnątrz sprzyja wypoczywaniu pod chmurką.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *