Shadow

Teneryfa – idealne miejsce na urlop

Teneryfa to wyspa należąca do Hiszpanii. Jej usytuowanie na Oceanie Atlantyckim w Afryce Północnej sprawia, że panuje tam specyficzny klimat, wysokie temperatury, bujna roślinność, wspaniałe warunku do nurkowanie i plażowania przez cały niemal rok. Gdy zatem znudzi się nam europejska, zmienna i zimna pogoda, to warto pomyśleć o urlopie na Teneryfie.

Wybierając miejsce na urlop pamiętajmy o tym, że temperatury powietrza są tam dość zróżnicowane. Na północy jest o wiele chłodniej i bardziej deszczowo, a na południu sucho i gorąco. Temperatury zimową porą wahają się w granicach 22-33 stopni.

Jak już wspomnieliśmy na początku artykułu, Teneryfa należy do Hiszpanii i obowiązują tam przepisy i rozporządzenia takie same jak w rdzennym kraju. Zatem nie potrzebujemy wiz wjazdowych, a walutą obowiązującą jest euro. Choć najlepiej mieć walutę wymienioną ze sobą, to jednak w hotelach bez problemu skorzystamy z kantorów, jednak trzeba tutaj się liczyć z nieco mniej korzystnym kursem.

Teneryfa zachwyci wszystkich egzotyczną przyrodą, wspaniałymi zabytkami i przede wszystkim wysokiej, jakości zapleczem hotelowym. Gdy dołożymy do tego idealne warunki do nurkowania i windsurfingu, to będziemy mieć pełne oblicze rajskich wakacji.

Z tego względu, że jest to wyspa wulkaniczna, to jej powierzchnia pokryta jest różnymi skałami, które tworzą malownicze wąwozy, doliny, a nad brzegiem oceanu wspaniałe klify. Widoki są nieziemskie i naprawdę trudno oddać jest je w odpowiednich słowach.

Gdzie się zatrzymać?

Praktycznie wszystkie miejscowości turystyczne są warte obejrzenia i poznania. Prym jednak wiodą: Playa de las Americas, los Cristianos czy Costa Adeje. Z tych miejscowości bardzo blisko jest do zachwycającej i wartej odwiedzenia atrakcji: Siam Park, który to jest największą tego typu atrakcją na teneryfie. Jest to park wodny, który zachwyci zarówno dzieci jak i dorosłych. Sztuczna rzeka, tysiące zjeżdżalni, przeszklone rury do zjeżdżania w olbrzymim akwarium z rekinami, zjeżdżalnie z pułapkami i różne bajery, od których może zakręcić się w głowie. Jest tam również wielki basen, z piękną plażą, gdzie można odpocząć od całodziennych szaleństw lub też posurfować na sztucznej fali, która jest uruchomiana w basenie, co godzinę.

Teneryfa to nie tylko plaże, ale również malownicze miejscowości z charakterystycznymi białymi domkami, plantacje bananów, gaje oliwne, różnokolorowe i bujne kwiaty. Warto pospacerować i podziwiać miejscową architekturę, ludzi i krajobrazy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *