Shadow

Szwajcarska precyzja i design

„Chodzić jak w szwajcarskim zegarku” to powiedzenie odnoszące się do niezawodności, precyzji, punktualności. Powyższe sformułowanie przetrwało przez lata i nadal jest używane, tak jak niezawodne zegarki ze Szwajcarki, które wciąż są synonimem klasy i dokładności wykonania.

Dlaczego akurat szwajcarskie zegarki?

Klasyka szwajcarskich zegarków wiąże się z ich historią, która sięga XVI wieku, wtedy też w Genewie zaczęła rozkwitać sztuka zegarmistrzowska. To tam powstawały pierwsze luksusowe czasomierze ze złota i bogatymi zdobieniami. W tamtym czasie Szwajcaria nie należała jeszcze do bogatych krajów, ale dość szybko wdrożyła handel swoich produktów i tak zyskała uznanie i renomę.

Szwajcarskie czasomierze od lat chwalone są za precyzję i jakość wykonania. Zegarki damskie jak i męskie wykonane przez najlepsze szwajcarskie firmy są synonimem luksusu, klasyki, ale też kosztownej elegancji. Duża cena za takie zegarki jednak się zwraca, bo przedmioty te mają praktycznie dożywotnią gwarancję niezawodności.

Niedościgniona elegancja

Rolex, Omega, Swatch, Chopart, czy Patek Philippe to marki, które znane są na całym świecie. Te firmy produkują zegarki o luksusowym designie, bogatych zdobieniach i niezawodnych mechanizmach. Zarówno damskie jak i męskie zegarki tych firm widnieją na nadgarstkach najbardziej zamożnych osób. Zegarki szwajcarskich marek są wykonywane ręcznie. Każdy ich element jest umieszczany w zegarku z pieczołowitą starannością i precyzją. Do ich produkcji wykorzystywane są również materiały o najwyższej jakości, które nie ulegają korozji. Zwłaszcza zegarki damskie szwajcarskich marek są bogato zdobione drogimi kamieniami, takimi jak diamenty, czy rubiny, aczkolwiek takie elementy pojawiają się także w męskich wersjach.

Każdy szwajcarski zegarek przechodzi odpowiednie testy wytrzymałości, trwałości i niezawodności. Takie trwają nawet kilka dni, zanim dany model zostanie dopuszczony do sprzedaży. Jeśli zegarek przejdzie pozytywnie odpowiednie badania, to model ten otrzymuje certyfikat i specjalny numer.

Innowacyjne, wyznaczające trendy, ponadczasowe i wytworne. Stają się wzorem dla wielu istniejących marek oraz dostępnych wzorów. Szwajcarskie zegarki występują w wersjach tych najbardziej klasycznych (nakręcanych na korbkę) oraz bardziej nowoczesnych, a także sportowych. Nie może w tej kolekcji zabraknąć bogatego wyboru zegarków damskich, które charakteryzuje przede wszystkim bardzo wytworny wygląd. Cechą dodatnią większości tych czasomierzy jest to, że posiadają one wymienne paski, czy bransolety, co sprawdza się zwłaszcza w przypadku wersji dla kobiet.

Zegarki damskie szwajcarskich marek charakteryzuje prosty, delikatny wygląd, który może posiadać zdobienia. Zegarki męskie to przede wszystkim luksusu.

Szwajcarska precyzja kosztuje, a jej cena mniej znanych marek zaczyna się od kilku tysięcy. Za te znane, kojarzące się doskonale z niezawodnością i elegancją, trzeba nieraz zapłacić więcej niż za dobry samochód z salonu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *