Shadow

Jak zorganizować Baby Shower?

Baby shower to impreza, która przywędrowała do nas z Zachodu, ciesząca się wśród Polek coraz większym zainteresowaniem. Wiele przyszłych mam chętnie uczestniczy w ich organizacji, mimo że jeszcze do niedawna ta tradycja była znana jedynie z filmów czy zagranicznych czasopism. Jak zatem przygotować przyjęcie? Czy balony foliowe i inne dekoracje będą dobrą na tę okoliczność propozycją?

Gdzie zorganizować?

Tradycja baby shower głosi, że imprezę powinna przygotować siostra lub najbliższa przyjaciółka przyszłej mamy. Najczęściej ma miejsce w domu osoby organizującej, choć jeśli tylko możliwości na to pozwalają, równie dobrą opcją okazują się wszelkie rekreacyjne tereny zielone. Alternatywą są również kawiarnie i restauracje. Cenione głównie z uwagi na wygodę, gdyż nie nastręczają organizatorce problemów w przygotowywaniu jedzenia.

Balony foliowe i inne dekoracje

Żadna impreza nie może odbyć się bez odpowiedniej oprawy. Podobnie jest w przypadku baby shower. Konieczne jest zaopatrzenie w stosowne dekoracje, tematycznie nawiązujące do okresu ciąży i macierzyństwa. Jeśli rodzice znają już płeć maluszka, mogą być utrzymane – w typowych dla dziewczynki lub chłopca – kolorach. W sytuacji, gdy nie mamy czasu, aby samodzielnie przygotować tego typu ozdobniki, możemy skusić się na zakup gotowych. Urocze balony foliowe z napisem „It’s a boy”/”It’s a girl” lub baloniki w kształcie małych, dziecięcych stópek z tymi samymi opisami stanowią jedną z ciekawszych propozycji. W dalszej kolejności wymienić należy duże bannery (Banner It’s a girl lub Banner It’a a boy), które jednogłośnie obwieszczą wszystkim zgromadzonym gościom o płci noszonego pod sercem maleństwa. Oprócz balonów foliowych, śmieszną dekoracją mogą być wiszące na sznurku pieluszki tetrowe z napisem „chłopiec” lub „dziewczynka”. Do tego odpowiednie talerzyki i kubki z motywami bajkowymi oraz dziecięca muzyka. Aby impreza dostarczyła wielu chwil radości, konieczny będzie również odpowiedni plan zabaw oraz upominki na przyszłej mamy.

Prezenty

Stałym elementem tego rodzaju imprezy są podarunki. Zazwyczaj osoba, która organizuje przyjęcie robi listę życzeń, a koleżanki między sobą ustalają, co kto zakupi. Największą popularnością w tym zakresie cieszą się ubranka, zabawki czy kosmetyki pielęgnacyjne. Hitem jest także tort z pieluszek. Z jednej strony szalenie praktyczny, a drugiej zaś atrakcyjny wizualnie.

Zaproszenia kupione, balony foliowe przygotowane. Słodkie smakołyki już też czekają na wystawienie. Przyszłej mamie przyda się chwila oderwania od rzeczywistości, zwłaszcza że niebawem czekają ją porodowe znoje i trudy związane z opieką nad maleństwem…

Artykuł powstał we współpracy z http://partybudziki.pl/pol_m_DEKORACJE-SALI_Balony_Balony-foliowe-litery-512.html

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *