Shadow

Jak uchwycić w kadr najważniejszą chwilę na urodzinach dziecka?

Jeśli musiałabyś wybrać jeden moment z urodzin dziecka, który będzie w stanie doskonale podsumować całe to wydarzenie, co to będzie? Założę się, że większość z was powie, że to chwila, kiedy solenizant bądź solenizantka zdmuchuje świeczki urodzinowe. Świece pięknie płoną na torcie, maluch je zdmuchuje, jest to symboliczny moment mówiący o tym, że dziecko jest o rok starsze. Niestety, równocześnie jest to jeden z najtrudniejszych do uchwycenia momentów przyjęcia urodzinowego, zwłaszcza podczas wydarzeń odbywających się na zewnątrz. W związku z tym, że jest to naprawdę ulotny moment, oznacza to, że kiedy minie – nie ma szans na jego powtórzenie.

Więc jak można uchwycić tę nieuchwytną chwilę i zrobić to w najskuteczniejszy sposób? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Kiedy przygotowujesz się do nagrania jednej z tych ulotnych chwil, musisz absolutnie być przygotowaną na to, co się wydarzy. Wiesz, że świeczki urodzinowe będą zapalone, ciasto zostanie wniesione, uwieńczone to zostanie śpiewem „100 lat”, a następnie świece zostaną zdmuchnięte i zwykle to wszystko wydarzy się w ciągu minuty lub mniej. Ponieważ jest to przyjęcie urodzinowe, trudno jest poprosić malucha, aby to zrobił jeszcze raz, ponieważ za pierwszym razem nie zdążyłaś zrobić dobrego zdjęcia.

Jak zatem się przygotować?

Zamiast tego skonfiguruj ustawienia wcześniej. Nie chcesz być sfrustrowana ustawieniami ISO, w momencie gdy twoje dziecko bierze głęboki oddech przed zdmuchiwaniem świecy. Ponieważ w taki momencie prawie zawsze są trudne sytuacje oświetleniowe, dobrym pomysłem jest zrobienie w tym samym miejscu zdjęcia już nieco wcześniej, dzięki czemu będziesz miała wgląd w temat potrzebnych ustawień przed nadejściem tej ważnej chwili. Na przykład, jeśli wiesz, że świeczki urodzinowe będą zdmuchiwane o 3 po południu następnego dnia – spróbuj zrobić „próbę generalną”, weź kilka zapasowych świeczek, umieść je w tym samym miejscu, gdzie będzie prezentowane ciasto, weź ze sobą dziecko (lub innego pomocnika), a następnie wykonaj próbne zdjęcie.

Świece mogą być trudne do oświetlenia, ponieważ jest to bardzo trudne źródło światła pojawiające się w kadrze, być może w zaciemnionym pomieszczeniu – więc najlepiej jest użyć oświetlenia punktowego, aby uzyskać właściwe zdjęcie, ponieważ musisz ustawić światło na twarz dziecka, a nie na płomień świecy. Aby to zrobić – przejdź do trybu ręcznego i umieść punkt na środku wizjera na twarzy fotografowanego obiektu.

Nie udało się idealnie? Nic się nie martw zawsze można dokonać drobnych korekt, już w programie graficznym.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym Kucmar.pl, który oferuje świeczki urodzinowe pod adresem http://kucmar.pl/pol_m_Akcesoria-imprezowe_Swieczki-urodzinowe-265.html

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *