Shadow

Szukasz inspiracji na spędzenie karnawału? Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 propozycji

Karnawał to wyjątkowa okazja, aby nie tylko odpocząć, ale przede wszystkim się rozerwać. Każda z nas ma właściwie inny pomysł, jak spędzić ten czas, ale najczęściej oczekujemy, że będziemy mogły bawić się w miłej atmosferze, a przy okazji pokazać właśnie kupiona kreację. Oto kilka pomysłów na szampański karnawał.

Co roku karnawał zaczyna się świętem Trzech Króli, a kończy się dzień przed Środą Popielcową. Oznacza to osiem tygodni, które można wykorzystać na beztroską zabawę i cieszeniem się życiem. Karnawał ma swoje początki w antycznym święcie płodności, które następnie zostało zaadaptowane przez chrześcijaństwo. Karnawał przeważnie kojarzy się z maskaradami, tańcami i hucznymi zabawami. Niestety, czasami udział w takich imprezach bywa kosztowny. Zapytaliśmy więc specjalistę, jak można sfinansować karnawałową zabawę.

– Bez wątpienia karnawał to czas beztroski, ale również niemałych wydatków. Im bardziej szampańska zabawa, tym droższa, a szczególnie, gdy wyjeżdżamy za granicę. Kto nie posiada oszczędności, może skorzystać z kredytu gotówkowego. Coraz częściej można go zaciągnąć dużo szybciej, przez internet. Nie tylko firmy pożyczkowe, ale i banki chcą być bardziej przyjazne dla są klientów – wyjaśnia przedstawiciel Inbank Polska. – Pożyczając jednak pieniądze na karnawałową zabawę, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na koszty takiego kredytu i mieć pewność, że rzeczywiście będziemy mogli bez problemu oddać pieniądze – zwraca uwagę specjalista Inbank Polska.

Co jednak, gdy już zapewnimy sobie pieniądze na karnawał? Warto zastanowić się, gdzie spędzić ten czas. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji.

1. Karnawał na Sambodromie

Bez wątpienia karnawał w Rio de Janeiro to najbardziej znana zabawa na całym świecie. W naszych czasach tamtejsze parady i zabawy są bliższe, niż się wydaje, dzięki lepszej komunikacji lotniczej i internetowi. W 2018 roku karnawał w Rio trwa od 9 do 14 lutego. Jeśli chcemy wyjechać z osobą towarzyszącą, bilet lotniczy z Warszawy dla dwóch osób tam i powrotem można kupić już od 3281 zł. Nocleg najlepiej szukać przez portal AirBnB. Dom z dwoma łóżkami można już wynająć za 110 zł za dobę. Trzeba jeszcze zaopatrzyć się w bilety na Sambodrom. Ich cena zależy od dnia, w którym będziemy chcieli oglądać parady i występy tancerzy. Najdrożej jest w czasie konkursu głównego. Bilet dla dwóch osób kosztuje wtedy nawet 700 zł. W inne dni jest zdecydowanie taniej. Ewentualnie można skorzystać z oferty jednego z biur podróży. Tutaj ceny, w zależności od dodatkowych atrakcji i długości pobytu, wahają się od 5000 do 10000 zł za osobę.

2. Klimat Wenecji

Nieco bliżej niż do brazylijskiego Rio jest do Wenecji. To bez wątpienia najbardziej znane w Europie miejsce, jeśli chodzi o uliczne zabawy i bale maskowe. Tradycja tego karnawału sięga aż XI wieku. Zabawa zaczyna się od barwnego pochodu, który wyrusza spod Arsenału do bazyliki San Marco. Przepych weneckiego karnawału naprawdę zapiera dech i jest niezapomnianym przeżyciem. Można tam oglądać liczne pochody, wybór najpiękniejszej Wenecjanki, a do tego codziennie odbywa się konkurs masek. Wycieczki do Wenecji w okresie karnawału (11-28 lutego) ma w swojej ofercie wiele biur podróży. Koszt 7-dniowego pobytu dwóch osób to około 3000 zł. Ewentualnie można szukać tańszej opcji, organizując wyjazd samodzielnie.

3. Zabawa po góralsku

Jeśli nie mamy czasu na zagraniczne wojaże lub dysponujemy nieco mniejszym budżetem karnawałowym, możemy wybrać rozrywkę w górach. To dobra propozycja dla tych osób, które uwielbiają śnieg i klimaty góralskie. Na pewno niezapomnianą atrakcją będą ostatki połączone z kuligiem. Takie zabawy organizowane są na przykład w Krynicy-Zdrój. Kosz zaczyna się od 200 zł za osobę, ale za kulig trzeba dodatkowo dopłacić 60 zł za osobę. Zwykle w czasie takiej imprezy możemy liczyć na poczęstunek (przysmaki kuchni góralskiej), ciepłe napoje, trunki wyskokowe, jest także muzyka, tańce, a wszystko kończy wspomniany już kulig przy pochodniach i z zapasem grzańca galicyjskiego.

4. Karnawał w SPA

Zamiast na parkiecie lub w tłumie przebranych uczestników parad, można sobie zafundować karnawał w formie relaksu, odpoczynku i zadbać nieco o urodę. Ciekawym pomysłem na karnawał może okazać się… wizyta w SPA. Polskie ośrodki i hotele coraz częściej oferują tego rodzaju atrakcje. Oczywiście nie musimy wyjeżdżać tam same, warto zabrać ze sobą naszego faceta. W końcu jemu też przyda się trochę relaksu. Taki pakiet SPA dla dwojga w Polsce to koszt od około 1700 zł. Otrzymujemy w tym dwa noclegi w hotelu z wyżywieniem, a także bogaty program SPA, np. sauna, masaże, hydromasażem, basen, fitness, peeling, maseczki, zabiegi aromaterapeutyczne.

5. Bal karnawałowy w Polsce

Na koniec klasyczna propozycja karnawałowa, czyli bal. Koszt takiej zabawy jest różny, w zależności od miejscowości, obiektu, w jakim zabawa jest organizowana i od atrakcji, jakie zapewnia organizator. Może to więc być kilkadziesiąt złotych od osoby lub nawet kilkaset złotych. Zwykle obok dań na gorąco i zimno oraz alkoholu, zapewniane są także tańce przy muzyce na żywo lub DJ-u, czasami również występy kabaretowe.

Mamy nadzieję, że chociaż trochę pomogliśmy Wam w podjęciu decyzji, gdzie spędzicie karnawał A.D. 2018. Bez względu na to, jaką propozycję wybierzecie, pamiętajcie, że najważniejsze jest miłe towarzystwo, w jakim będziecie się bawiły. Oczywiście ważna jest także odpowiednia kreacja, ale to już temat na inny artykuł.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *