Shadow

Sztuka dobierania torebek

Może kusi Cię zakup torebki Vera Pelle, ale nie jesteś pewna, czy będzie pasowała do Twoich ubrań? A może masz w szafie cudowną kopertówkę, ale masz problem ze stworzeniem do niej odpowiedniej stylizacji? Umiejętne łączenie ze sobą ubrań i dodatków jest sztuką. Nie wystarczy tylko zamieszać w szafie. Na szczęście jest kilka zasad, które pomogą każdej z nas w idealnym dobraniu torebki.

Okoliczności

Na spacerze z psem niemądrze będzie wyglądała kopertówka, do pracy niekoniecznie sprawdzi się maleńka torebeczka z cekinami, a ciężka listonoszka całkiem zdominuje elegancką stylizację na wieczór. Przecież nie założyłabyś sukni z trenem na zakupy, albo dresów na wesele, prawda? Nie tylko ubrania należy dostosować do okazji, ale również dobierane do nich dodatki. Przyjmuje się, że im późniejsza pora dnia, tym mniejsza powinna być torebka. Zatem zajmując się naszymi codziennymi sprawami możemy nosić dużą listonoszkę na wszystkie niezbędne przedmioty, ale idąc późnym wieczorem na galę lub wystawne przyjęcie powinnyśmy wymienić ją na kopertówkę.

W przypadku pracy każda z nas musi samodzielnie podjąć decyzję, bo inna torebka potrzebna będzie zapracowanej bizneswoman, inna przedszkolance, a jeszcze inna zawodowej bokserce.

Styl

Nawet najpiękniejsze torebki Vera Pelle, Chanel czy Irregular Choice nie będą w stanie dodać uroku ortalionowym stylizacjom i niechlujnie porozciąganym ubraniom. Jeśli jednak jesteś miłośniczką takich stylów, to powinnaś wybrać do nich plecaki albo sportowe torby, które zaś nie będą pasowały kobietom lubiącym ubierać się elegancko i zgodnie z obecnie panującymi trendami. Wszystkie elementy Twojej stylizacji, zarówno ubrania, buty, jak i torebki, powinny ze sobą współgrać. Nie dopuść do tego, aby którykolwiek z nich dominował resztę, bądź zdecydowanie się z nią kłócił. Istnieje zasadnicza różnica pomiędzy modnym i dopasowanym kontrastem, a totalną rozbieżnością stylów stroju i torebki.

Niektóre zakazane łączenia są dość oczywiste, na przykład do garsonek nie zakładamy worków, a do delikatnej kreacji w pastelowych odcieniach nie nosimy czarnych kuferków nabijanych ćwiekami. Ale czy słyszałaś o tym, że do wzorzystej sukienki dobiera się jednolitą i stonowaną torebkę, a do spokojniejszego stroju już można nosić torebkę bogato zdobioną? Albo czy wiesz, że torebka i buty powinny być z tego samego materiału?

Kolor

Przez wiele lat główną zasadą było wybieranie torebki do koloru butów. Obecnie już się od niej odchodzi, ale nadal w dobrym stylu będzie takie ułożenie całej stylizacji, aby jej poszczególne elementy pasowały do siebie kolorystycznie. Nie oznacza to jednak, że cały strój ma być w różnych odcieniach żółci, czy innej lubianej przez Ciebie barwy, bo po prostu wszystko się ze sobą nieładnie wymiesza. Torebka powinna być dopełnieniem kreacji, często może też stanowić podkreślenie głównego akcentu Twoich ubrań. Ciekawym sposobem jest wykorzystywanie kontrastów i wybieranie torebek o intensywnych kolorach do ciemnych ubrań. Dość dużą paletę kolorystyczną znajdziesz np. wśród torebek Vera Pelle.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *