Shadow

Szczerość w sprawach intymnych

seks

Zewsząd jesteśmy bombardowani nagością i seksem. W rezultacie wydawać by się mogło, że jesteśmy społeczeństwem bezpruderyjnym, który otwarcie umie mówić o swoich potrzebach seksualnych i sprawach intymnych. Nic bardziej błędnego, gdyż statystyki prowadzone przez lekarzy seksuologów wyraźnie pokazują, że ponad 80 % problemów natury seksualnej jest związane jest właśnie z brakiem szczerości.

Związek dwojga ludzi powinien być oparty na zaufaniu i szczerości. Zatem rozmawiamy z partnerem na wszelkie tematy, dyskutujemy i omawiamy je na wszelkie możliwe sposoby. Jeżeli natomiast mamy problemy natury seksualnej to milczymy jak zaklęci i nie potrafimy wydusić z siebie słowa. Niby to proste aby powiedzieć: lubię gdy mnie całujesz w szyję, a nie lubię gdy w taki sposób dotykach moich piersi, bo sprawia mi to ból. Takie niedopowiedzenia i udawanie, że wszystko jest w porządku, wcześniej czy później prowadzi do problemów. Spada libido, czyli nie mamy ochoty na seks. Odmawiamy partnerowi, szukamy różnych wymówek a nie potrafimy powiedzieć wprost, że taki seks nie sprawia nam przyjemności.

Co zatem zrobić i czy jest szansa na poprawienie takich relacji?

Oczywiście, że tak, tylko musicie się przełamać i zacząć rozmawiać. Warto wziąć kilka dni wolnego z pracy, pozostawić dzieci u dziadków i wyjechać na kilka dni. Odpoczynek, brak obowiązków, pozwoli znów przypomnieć sobie jak było na początku waszego związku. Wybierzcie się na romantyczną kolację i porozmawiajcie szczerze o swoich potrzebach. Łatwiej będzie prowadzić taką rozmowę mówiąc partnerowi co lubicie w trakcie stosunku, niż to co wam się nie podoba.

Dobrym sposobem jest również pozostawienie takiej rozmowy na wieczór, gdy już będziecie sam na sam i wówczas wystarczy powiedzieć, że pokażesz partnerowi jak lubisz być dotykana/dotykany. Weź dłoń partnera i zaznacz na swoim ciele taką magiczną trasę, która jest przeznaczona tylko dla niego.

Z jednej strony partner zostanie poinformowany o twoich potrzebach a z drugiej będzie to idealny wstęp do namiętnej nocy.

Dobrym sposobem jest również pozostawienie takiej rozmowy na wieczór, gdy już będziecie sam na sam i wówczas wystarczy powiedzieć, że pokażesz partnerowi jak lubisz być dotykana/dotykany lub zapytać czy nie chciałby urozmaicić erotycznych zabaw przy pomocy seks gadżetów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *