Shadow

Jak dobrać okno do kuchni?

oknokuchnia

Kuchnia jest sercem każdego domu, dlatego jej urządzaniu powinniśmy poświęcić najwięcej czasu. Zadbajmy zarówno o estetykę wnętrza jak i ergonomię. Aby wszystkie elementy ze sobą współgrały, to niezwykle starannie musimy dobrać zarówno sprzęty elektryczne, meble, drzwi a także okno.

Jak dobrać okno do kuchni?

Okno w kuchni pełni niezwykle istotną funkcję, gdyż jest to pomieszczenie  szczególnie narażone na wilgoć. Choć niemal w każdej kuchni jest obecnie okap, to nie wszystkie z nich posiadają wystarczające wysokie parametry, aby pozbyć się całkowicie pary i wszystkich niechcianych zapachów. I tutaj niezbędne staje się okno, które otwieramy po długim gotowaniu i mamy pewność, że nie grozi nam wilgoć.

Okno w kuchni nie musi być duże, jednak powinno się zarówno całkowicie otwierać jak i uchylać. Każdej gospodyni zdarza się coś przypalić i tutaj na pewno przyda się szeroko otwarte skrzydło. Aby jednak można było okno całkiem otworzyć, to przy montażu i wybieraniu modelu, pamiętajmy o tym, aby otwierało się na ścianę, żeby potem nie przeszkadzało w komunikacji.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *