Shadow

Sylwester na krótko

Do Sylwestra pozostało już naprawdę niewiele czasu, a kiedy jest już po Świętach, wtedy zostaje nam jedynie kilka dni na ostatnie, przedsylwestrowe zakupy. Ale przecież Sylwester to jedyna taka zabawa w roku, podejmowanie więc decyzji na szybko nie jest najrozsądniejsze. Zanim więc zaczniemy rozglądać się są idealną sukienką, dzięki której zapamiętamy tę noc na długo. Sylwester to też czas, kiedy możemy pozwolić sobie na nieco więcej – nutę ekstrawagancji, odważny krój, niecodzienny materiał. Oto przegląd najciekawszych fasonów jeśli chodzi o sukienki mini.

Choć Sylwester oznacza niskie temperatury, to akurat w tę noc pozwalamy sobie odkryć nieco więcej ciała. I słusznie, bowiem w sklepach znajdziemy sukienki mini w rozmaitych fasonach. Sukienka z krótką spódniczką połączona z wysokim obcasem w niesamowity sposób optycznie pozwolić wydłużyć nogi. Ale które miniówki są w tym sezonie najmodniejsze?

W stylu lat 60.

Odważne, bezczelne, wolne – takie były lata 60. Modową stolicą niepodzielnie był Londyn. Muzyka Beatelsów, Twiggy i słynne spódniczki mini autorstwa Mary Quant. W tym sezonie lata 60. to jeden z najmocniejszym elementów. Sukienki mini inspirowane tym stylem są z jednej strony równie frywolne, jak czasy, które odzwierciedlają, ale z drugiej strony charakteryzują się ogromną prostotą czystością kroju i wzoru. Sukienki tworzone na planie litery A, symetryczne, bardzo często z zabudowanym dekoltem, lecz odkrytymi ramionami, ewentualnie z dekoltem łódką. Taka sukienka mini świetnie sprawdza się na nieco drobniejszych osobach – nie tylko szczuplejszych, ale także niższych. Bardzo dobrze pasują do niej włosy spięte w kok, jak i rozpuszczone. Jest to także strzał w dziesiątkę dla kobiet z krótszymi włosami – z łatwością możemy spróbować naśladować styl Twiggy. Chłopięca, ale seksowna, wygodnie, ale elegancko.

Szkolny mundurek

Hitem ostatnich kilku lat są spódniczki, ale i sukienki z dołem przypominającym szkolne mundurki. Plisowane spódniczki kończące się w połowie ud są znakiem rozpoznawczym takich marek jak chociażby American Apparel. Ten nieco dziewczęcy, niewinny look bardzo pasuje kobietom o klasycznej urodzie oraz posiadaczkom tak zwanej “baby face”. Sukienka mini wykorzystująca ten typ szerokiej plisy będzie bardzo dobrze wyglądać z krótkimi, cienkimi sweterkami, delikatną biżuterią (wystarczy niewielka zawieszka na łańcuszku albo sznur pereł) i butami na koturnie albo grubym obcasie. Nie wszystko musi być bowiem na poważnie – może warto więc w tę jedną noc pozwolić sobie na strój, który częściowo stanowić będzie także przebranie? Stańmy się seksowną uczennicą amerykańskiego liceum zakładając tę niezwykle ponętną sukienką mini.

Blisko ciała

Niezmiennie przyciągają wzrok wszystkich mężczyzn i wielu kobiet – obcisłe sukienki blisko ciała, które niemal jak bandaż opinają sylwetkę. Zazwyczaj z odkrytymi ramionami i ze sporym dekoltem, takie sukienki wykorzystują materiał o sporym zawartości elastyny. Ale chociaż są one dość rozciągliwe, to nie ukrywajmy, ten krój jest bezlitosny. Jeśli więc nie ćwiczyłyśmy przez cały rok zdobywając sylwetkę idealną, może warto rozejrzeć się za bardziej luźnym fasonem sukienki mini?

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *