Shadow

Czy na pewno wiesz, jak nakładać podkład? Sprawdź najlepsze akcesoria do nakładania podkładów

Niektóre z nas nakładają podkład pędzlem, inne sięgają po pędzelek. Spora część kobiet nie wyobraża sobie porannego makijażu bez beauty blendera. Czy któryś z tych sposobów jest najlepszy? Sprawdź, które akcesorium do nakładania podkładu sprawdzi się bezbłędnie. Dowiedz się też, jak czyścić pędzle i gąbeczki do makijażu, aby posłużyły Ci jak najdłużej!

Rozstrzygamy ważną kwestię – czym nakładać podkład?

Nie ma jednej metody – każda jest dobra, jeśli akcesorium dobierzemy do rodzaju podkładu. Wiele zależy od kosmetyku, który stosujemy. Na przykład do cięższych, mocno kryjących fluidów bardziej sprawdzi się gąbeczka w kształcie kropli wody lub jajeczka. Najbardziej znanym i cenionym akcesorium spośród wszystkich gąbeczek jest Beauty Blender. W sklepach możesz znaleźć też sporo tańszych i nie mniej dobrych zamienników.

Do nakładania lżejszych podkładów, które charakteryzują się mniejszym stopniem krycia i płynną konsystencją sprawdzą się natomiast pędzle do podkładu. Pędzelki typu flat top mają ścięte włosie i świetnie aplikują cienkie warstwy kosmetyku na twarz. Do nakładania korektorów i podkładów w okolice nosa i oczu, możesz posłużyć się mniejszych pędzelkiem, który dotrze we wszystkie załamania.

Jak używać gąbeczki do makijażu?

Gąbkę do makijażu przed zastosowaniem trzeba koniecznie zamoczyć w wodzie i dokładnie wycisnąć – tylko wtedy będzie dobrze spełniała swoją funkcję. Stanie się sprężysta i wsiąknie w nią właściwa porcja podkładu. Beauty Blender szybko rozprowadzi kosmetyk na całej twarzy, a jego wąska końcówka dotrze w każdy zakamarek. Gąbkę używa się, dociskając ją lekko do skóry – wykonuje się tzw. stemplowanie twarzy. Jej zalety? Jest precyzyjna, nie pozostawia smug i poradzi sobie z gęstą konsystencją kosmetyku. Wady? Beauty Blender i inne łezki trzeba po każdym zastosowaniu myć.

Jak używać pędzla do podkładu?

Na początku nie zawsze będzie łatwo, ale jak uzyskasz nieco wprawy, zauważysz różnicę w swoim makijażu. Nakładanie podkładu pędzlem jest przyjemne, szybkie i wygodne. Pamiętaj, aby zaaplikować niewielką ilość podkładu na grzbiet dłoni i dopiero stamtąd nabierać go na pędzel. Nigdy nie maczaj go w pojemniku, ponieważ doprowadzasz do rozmnożenia bakterii w kosmetyku, które mogą powodować podrażnienia i inne problemy skórne. Od ilości zastosowanego podkładu będzie zależał finalny efekt.

Czasem lepiej jest nałożyć dwie cienkie warstwy kosmetyku niż za jednym razem zaaplikować za grubą warstwę. Zwykłym pędzlem makijażowym podkład zaleca się nakładać w kierunku do dołu twarzy – wykonuj płynne ruchy na nosie, czole, policzkach i brodzie. Pamiętaj, że finalny efekt w dużej mierze zależy od jego jakości. Aby utrwalić efekt, możesz dodatkowo zaaplikować biały puder matujący.

Jak czyścić pędzel do nakładania podkładu?

Pędzel do podkładu zaleca się myć codziennie, ale czynność ta jest szybsza i „czystsza” niż w przypadku gąbek do makijażu. Jak myć pędzle jak profesjonalista? Kompletną dawkę wiedzy znajdziesz w tym wyczerpującym artykule: Czyść pędzle jak wizażystka! Sprawdź, jak myć pędzle i akcesoria do makijażu

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *