Shadow

PublBox – zautomatyzuj zarządzanie mediami społecznościowymi

Media społecznościowe to niesamowite narzędzie. Bardzo ważne jest jednak by korzystać z niego w dobry sposób i móc wykorzystywać wszystkie możliwości jakie nam daje. Ostatnio poszukiwałam przeróżnych programów, aplikacji, a dodatkowo także stron, które dają mi możliwość na automatyzację zarządzania sieciami społecznościowymi. W taki sposób trafiłam na PublBox.

PublBox to przede wszystkim Saas startup, więc spodziewałam się po nim możliwości zaplanowania wysyłania postów, odpowiedniej nawigacji poprzez treść. Ważnym dla mnie elementem jest także edytowanie projektów czy prowadzenie odpowiednich zestawień statystyk oraz dodatkowych tabów. Zastanawiałam się także czy znajdę coś co mnie w tej aplikacji zaskoczy i da znacznie większe możliwości promowania konta w mediach społecznościowych. Czy znalazłam to wszystko w tej aplikacji?

Zacznijmy od początku. Samo zakładanie konta jest bardzo proste ponieważ można to zrobić albo za pomocą facebook’a, albo gmaila. W zależności od tego którym kontem społecznościowym chcemy zarządzać za pomocą PublBox.

a

Logując się na swoje konto od razu stykamy się z bardzo intuicyjnym menu, które daje nam wiele możliwości. Jak można zobaczyć na zdjęciu poniżej od razu widzimy jakie aktywności ostatnio wykonaliśmy oraz co zostało zaplanowane na najbliższy czas jeśli chodzi o publikację treści. Przyznaję, że przygotowanie odpowiednio wcześnie postów i publikowanie ich w konkretnym momencie jest świetnym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które stworzyły serię i publikują ją cyklicznie. W ten sposób nie ma możliwości by zapomnieć o udostępnieniu. Każdy z nas ma dużo na głowie i są takie dni kiedy możemy nie mieć dostępu do przygotowanych wcześniej tekstów, a z tą aplikacją nie musimy zaprzątać sobie tym głowy.

s

Zaplanowane posty możemy zobaczyć także w formie kalendarza. W ten sposób możemy szybko obliczyć jak często będą się pojawiały wpisy na naszym blogu i czy może jednak warto zaplanować jeszcze jakieś posty, by na stronie wciąż był ruch, a czytelnicy na bieżąco mogli śledzić ciekawostki.

as

Bardzo spodobało mi się to, że aplikacja dostosowuje się do potrzeb osoby piszącej posty. Po kliknięciu na Strategia Treści aplikacja zadaje nam 4 pytania, by dokładnie określić jaka strategia będzie potrzebna do naszego konta, tak by osiągnąć jak najlepsze efekty. Aplikacja chce dowiedzieć się jaki jest charakter nasze konta (osoba prywatna czy biznesowa), a także jaki jest główny cel, który chcemy osiągnąć. Ankieta zajmuje chwilę, a bardzo dużo ułatwia i pomaga opracować idealny plan do naszych potrzeb.

asd

Dla osoby prywatnej, której zależy na zwiększeniu zainteresowania swoją stroną oraz zdobyciu nowych członków aplikacja zaplanowała taką strategię:

asdasd

Dla osób początkujących jest to świetna pomoc, by nauczyć się w jaki sposób planować swoje posty oraz jak z jaką częstotliwością, aby można było uzyskać oczekiwane efekty. Z kolei dla doświadczonych ludzi jest to pomoc, która pozwala zaoszczędzić czas na samodzielnym analizowaniu i dobieraniu wszystkich możliwości, tak by znaleźć najlepszą opcję.

Edytor graficzny jest podzielony w aplikacji na okładki, awatary oraz posty. Chodzi o to, że aplikacja daje nam od razu propozycje grafiki, które możemy użyć w konkretnym celu. Propozycje zdjęć są podzielona na kategorie, a także możemy wyszukać poprzez funkcje „szukaj” tematycznie tego co nas interesuje. Każdy obrazem może dopasować do własnych potrzeb poprzez przesuwanie konkretnych napisów lub innych elementów na zdjęciu.

qwe

Do każdej grafiki mamy możliwość dodania dodatkowo swojego tekstu oraz edytowania tego, który znajduje się już na zdjęciu. Ważne jest, że z napisem możemy zrobić właściwie wszystko, od zmiany koloru, wielkości liter do stworzenia odbicia lustrzanego.

ca

Aplikacja ta jest idealna dla specjalistów zarządzających mediami społecznościowymi. Z jej pomocą od razu mamy możliwość zaplanowania publikacji postów, a także zaplanowania kilku niezależnych cyklów, które będą publikowane w konkretnym czasie. W ten sposób czytelnik będzie miał na czas treść, na którą czeka, a osoba, która o to dba nie musi martwić się tym, ze o czymś zapomni. Dodatkowo aplikacja daje duzy dostęp do przeróżnych zdjęć oraz grafiki, którą można dostosować do własnych potrzeb. W ten sposób można zaoszczędzić wiele czasu na szukaniu odpowiednich obrazków pasujących do konkretnych wpisów.

Moim zdaniem aplikacja jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Jest idealnym narzędziem dla osób początkujących, ale także dla osób zaawansowanych może okazać się dużym ułatwieniem. Z tą aplikacją publikowanie postów okaże się znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze, a do tego na pewno poprawi się efektywność naszego działania.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *