Shadow

Świeża i pachnąca latem

upaly

Nadeszła upragniona i wyczekiwana wiosna, niedługo lato a wraz z nim czas wakacji i prawdziwych upałów. Jest to czas większej swobody, jednak bez względu na to, czy jesteśmy na urlopie czy też w pracy w upalny dzień, to zawsze musimy pamiętać o swoim wyglądzie.

W czasie upałów dużym problemem jest zachowanie świeżości przez cały dzień. To zupełnie naturalne, że w wysokich temperaturach bardziej się pocimy i niestety po kilku godzinach pracy nie czujemy się zbyt świeżo. Co zatem zrobić i jak się przygotować do tych letnich dni, zwłaszcza, jeżeli spędzamy dużo czasu w pracy?

Przede wszystkim trzeba zadbać o swoje ciało i temu tematowi w lecie musimy poświęcić naprawdę sporo uwagi. Zatem koniecznie rano przed wyjściem prysznic i zastosowanie żelu, który hamuje wydzielanie potu. Jest to nowość na rynku, którą już bez problemu dostaniemy w każdej aptece. Producenci gwarantują, że przez kilka godzin nasze ciało nie będzie wydzielać potu, jednak jest to uzależnione od predyspozycji każdego z nas. Zatem u jednego może zablokować wydzielanie potu na kilka godzin tak jak to mówią producenci, a u innych tylko na 1 czy dwie. Tak czy siak warto wypróbować na sobie i sprawdzić ich skuteczność. Dobre rezultaty dają również specjalne blokery, których używa się tak jak antyperspirantów. Tutaj wystarczy, że zastosujemy je raz w tygodniu i mamy prawdziwy spokój z poceniem się.

W lecie musimy pamiętać o tym, że wyczuwalność zapachów jest podwyższona, zatem nie stosujemy absolutnie mocnych perfum, tylko delikatne mgiełki. Warto również w ciągu dnia mieć przy sobie chusteczki nawilżające, którymi odświeżymy ręce i twarz w miejscach gdzie nie ma dostępu do czystej wody.

Kolejna sprawa to ubiór. Oczywiście latem najlepiej sprawdza się zasada: im mniej tym lepiej, jednak w pracy nie możemy sobie pozwolić na taki luksus. Wybierajmy, zatem odzież z naturalnych tkanin, delikatną i przewiewną. Obuwie koniecznie z naturalnej skóry, tylko wówczas nasze stopy nie będą się pocić i męczyć.

Dopełnieniem zadbanego ciała i stroju jest makijaż i tutaj również musimy być ostrożne. Latem wystarczy delikatna kredka, maskara i korektor. Oczywiście warto zastosować kosmetyki wodoodporne, które nie będą się rozmazywać wraz z potem. Opalona skóra nie potrzebuje ciężkich podkładów, pudrów, wystarczy zatuszowanie niedoskonałości korektorem i jesteśmy gotowe do wyjścia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *