Shadow

Najlepsze szczotki do włosów dla dzieci. Zapomnij o płaczu podczas rozczesywania włosów swojego dziecka.

Pielęgnacja skóry oraz włosów dziecka jest bardzo ważna i należy przeprowadzać ją w niezwykle delikatny sposób. Co jednak w przypadku kiedy nasze dziecko nie toleruje szczotki do włosów, a na jego głowie tworzą się coraz trudniej do rozczesania „kołtuny”?

Pierwsze co nasuwa się na myśl to odpowiednie kosmetyki. Na rynku znaleźć możemy mnóstwo szamponów i odżywek do włosów przeznaczonych dla dzieci, które ułatwiają rozczesywanie kapryśnej czuprynki. Na takie specyfiki należy jednak uważać, delikatna skóra głowy dziecka może negatywnie zareagować na substancje zawarte w produktach kosmetycznych, warto zatem dobierać je z ogromną ostrożnością. Przydatne okaże się czytanie składu takich produktów, testy alergiczne lub konsultacja z lekarzem. Czym natomiast należy czesać niesforne, delikatne włoski?

Szczotkę do włosów warto dobrać z podobnym namysłem. W zależności od wieku dziecka oraz cech włosów dostępne są różne szczotki – od bardzo delikatnych szczotek przeznaczonych do cienkich włosów niemowlaków, po kolorowe szczotki z elastycznymi ząbkami, które skutecznie i szybko rozczeszą włosy dziecka. Jednym z hitów ostatnich sezonów jest innowacyjna szczotka Tangle Teezer dostępna na stronie www.fryzomania.pl.

Szczotka ma wygodny kształt, a elastyczne ząbki nie ciągną włosów, lecz delikatnie je czeszą, zapewniając nie tylko szybkie rozczesanie włosów dziecka, ale także komfort i subtelny, przyjemny masaż główki, stymulujący porost nowych włosów. Dzięki tak łagodnej technice czesania włosów zapewniamy dziecku ich zdrowy i ładny wygląd. Szczotki Tangle Teezer oraz The WET Brush dostępne są w przeróżnych wzorach i kolorach, dzięki czemu każde dziecko znajdzie swoją ulubioną wersję!

Malutkie dzieci już od najmłodszych lat należy oswajać z czynnością rozczesywania i dbania o swoje włoski, dlatego kształt szczotek i ich niewielki rozmiar gwarantują dziecku wygodę i możliwość samodzielnego czesania. Te kolorowe cudeńka maluchy z pewnością przywitają z ogromną radością, a czesanie włosów stanie się przyjemnością, a nie codzienną udręką. Będzie to zatem idealne rozwiązanie dla rodziców, borykających się z tym problemem. Szczotki zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, są niezwykle łagodne i nadają się nie tylko dla dzieci, ale także dorosłych. Znakomicie poradzą sobie nawet z najbardziej kapryśnym owłosieniem. W niedługim czasie zyskały one rzesze fanów, zarówno w profesjonalnych salonach fryzjerskich jak i w domowym zaciszu i w dalszym ciągu zyskują mnóstwo pozytywnych opinii.

Pamiętajmy, że włosy dziecka nie wymagają codziennego mycia, natomiast ich rozczesywanie powinno odbywać się nawet kilka razy w ciągu dnia. Zapewnimy w ten sposób odpowiedni wzrost włosów i zapobiegniemy plątaniu się włosów. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie proces czesania włosów zrezygnujmy z suszarki do włosów. Wystarczy wytrzeć nadmiar wody w ręcznik i następnie wyczesać.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *