Shadow

Ślub bez wesela – czy to wypada?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Teoretycznie zakładamy, że jedyny w życiu więc wyjątkowy i niepowtarzalny.

Tradycją jest, że po uroczystym ślubie w Kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego wyprawiamy dla rodziny i przyjaciół przyjęcie weselne. Zazwyczaj jest to uroczystość bardzo wystawna i trwająca nawet kilka dni. Co jednak gdy z jakiś względów nie chcemy lub nie możemy wyprawić takiego wesela? Czy w ogóle zapraszać gości na ślub? Czy może zrezygnować z towarzystwa najbliższych w tym ważnym dniu?

Gdy nie chcemy wyprawiać weselnego przyjęcia z tańcami i całą tą tradycyjną otoczką, to powinniśmy zdecydować się na skromny ślub, na który zaprosimy tylko rodziców, rodzeństwo i kilku najbliższych przyjaciół. Na zaproszeniach powinno być też wyraźnie napisane, że jest to zaproszenie na ślub a nie na wesele. Podajemy dokładne miejsce i godzinę uroczystości.

Warto zastanowić się nad zorganizowaniem choć małego poczęstunku dla swoich gości, w formie obiadu czy zimnych przekąsek. Warto w tym celu wynająć miejsce w ulubionej kawiarni i po uroczystości ślubnej zaprosić wszystkich na obiad. Miło będzie spędzić choć trochę czasu z bliskimi i wspólnie nacieszyć się swoim szczęściem.

Przy organizacji ślubu i wesela pamiętajmy nie tylko o sobie, ale również i o rodzicach, którzy również mają swoją wizję waszego ślubu. Nie odbierajcie im tego, tylko wspólnie pójdźcie na kompromis.

Organizując skromny ślub, tylko dla małej liczby gości faktycznie zaoszczędzimy sporą sumę, jednak niekiedy nie warto na pewnych rzeczach oszczędzać. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanówcie się zatem na spokojnie, jakie będzie najlepsze wyjście w waszej sytuacji. Pamiętajcie, że choć to faktycznie wasz ślub i to wy podejmujecie decyzję, to jednak szanujcie przy tym uczucia i zdanie najbliższych. Nie warto wszczynać kłótni związanych z najważniejszym i najpiękniejszym dniem swojego życia. Bez względu na to czy będzie skromnie czy wystawnie, ważne aby było miło dla wszystkich zaproszonych gości i dla was.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *