Shadow

Wesele w stylu amerykańskim

Powoli polskie, wiejskie, klasyczne wesela odchodzą do lamusa. Zastępują je eleganckie przyjęcia, na które pomysły czerpiemy od innych narodowości. Choć niektórzy powiedzą, że to niezbyt dobrze, że odchodzimy od tradycji, jednak my uważamy, że warto pewne elementy, które nie należą do eleganckich zastępować czymś nowym, lepszym i przede wszystkim bardzie szykownym.

Wesele w stylu amerykańskim to wielkie wydarzenie, które przygotowuje cała rodzina państwa młodych. Tutaj dba się nie tylko o zapewnienie gościom dużych ilości jedzenia i picia tak jak to się utarło w tradycji polskiej, tylko dba się o całą oprawę, o wszystkie detale, które tworzą niepowtarzalny nastrój.

Poczesne miejsce na takim weselu zajmują druhny, których jest zazwyczaj dość sporo i każda z nich ubrana jest w taką samą suknię. Oczywiście suknie muszą pasować do całej oprawy i wystroju sali ślubnej i weselnej. Ważne, aby były eleganckie, ale nigdy nie mogą przyćmiewać uroku panny młodej. Co też niezwykle istotne, druhny uczestniczą od początku w przygotowaniach do ślubu i pomagają rodzinie państwa młodych w niektórych kwestiach.

Polskie prawo od tego roku pozwala na organizowanie ślubów w plenerach i w każdym innym miejscu, które nam się tylko zamarzy. Ułatwia to znacznie organizację i przede wszystkim pozwala na organizację pięknych ślubów w plenerze. Jest to oczywiście również trend zaczerpnięty z innych krajów, zwłaszcza z takich o ciepłym klimacie. Taki ślub wygląda naprawdę pięknie, jednak w naszym klimacie wymaga sporo przygotowań i zachodu. Wygodne jest jednak to, że goście zbierają się w jednym miejscu i nie trzeba przejeżdżać z jednego miejsca w drugie, a to zapewne było dość kłopotliwe.

Wesele w stylu amerykańskim jest bardzo eleganckie i na wysokim poziomie. Ważny jest pierwszy taniec, do którego państwo młodzi przygotowują się wiele wcześniej. Na takim weselu nie wręcza się prezentów, tylko dostarcza wcześniej do domu rodziców pary młodej. Prezenty kupowane są według listy, którą sporządzają wcześniej państwo młodzi i dostarczają ją wraz z zaproszeniami.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *