Ślub jako najpiękniejsza chwila w naszym życiu – to czas bardzo radosny jednak też naznaczony stresem związanym z przygotowaniami do ślubu. Zastanówmy się zatem wspólnie jak zaplanować wszystkie przygotowania, aby w dniu ślubu wszystko było zapięte na ostatni guzik i aby nie trzeba się było już o nic martwić.

Najprostszym sposobem na bezstresowe przygotowanie ślubu i przyjęcia weselnego jest zatrudnienie osoby, która wszystkim się zajmie. W każdym praktycznie mieście znajdziemy kilka ofert konsultantów, którzy zajmują się wszystkim przygotowaniami od a do z. Wystarczy tylko dać im swoje wytyczne, a oni za nas zarezerwują salę, orkiestrę, kupią potrzebne dodatki i wszystko ładnie skomponują. Jest to bardzo wygodny sposób na organizację wesela, jednak też i kosztowny.

Jeżeli jednak para młoda postanawia sama zająć się przygotowaniami, to tutaj konieczne będzie rozpoczęcie wszystkich przygotowań na wiele miesięcy przed planowaną uroczystością.

W pierwszej kolejności powinniśmy się udać do Urzędu Stanu Cywilnego lub też do księdza w celu ustalenia daty ślubu. Kolejny krok to rezerwacja wybranej sali i tutaj nie ma co czekać, gdyż często terminy rezerwowane są nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem. Gdy te najważniejsze sprawy mamy załatwione to już teraz na spokojnie musimy przemyśleć w jakim stylu chcemy urządzić przyjęcie. Teraz jest czas na znalezienie zespołu, który w tym dniu będzie nam przygrywać do tańca. Pamiętajmy przy tym aby spisywać zawsze umowy, tak aby potem nie okazało się, że jednak orkiestry na wybrany dzień nie będzie.

Przynajmniej na 3-4 miesiące przed planowanym terminem ślubu wybierzmy i wyślijmy zaproszenia. Te dla najbliższej rodziny, która mieszka blisko nas można również dostarczyć osobiście. Pamiętajcie aby w zaproszeniach umieszczać datę, do której goście mają się określić czy będą na weselu czy też nie. To znacznie ułatwi dalsze przygotowania i przede wszystkim obniży niepotrzebne koszty.

Termin ślubu ustalony, sala i orkiestra zarezerwowane, goście zaproszeni, czas więc zacząć poszukiwania sukni ślubnej i garnituru. Wystrój Sali weselnej zlećmy profesjonalnej firmie, która zrobi to profesjonalnie i pięknie. Zaoszczędzimy przy tym mnóstwa nerwów, czasu i też pieniędzy.

Ostatnia sprawa to ustalenie menu weselnego i zamówienie słodkości.

Rozplanowanie wszystkich czynności w czasie pozwoli nam bez stresu zorganizować piękne przyjęcie, które będziemy miło wspominać przez długie lata.

Podobne wpisy:

Wybrane dla Ciebie

Ślub i wesele to niezwykle ważne wydarzenie w życiu zarówno pary młodej jak i ich rodzin. Od momentu zaręczyn i