Shadow

Sen we dwoje – jaki materac wybrać, aby nie spaść z łóżka?

hotel-601327_1280

Planujesz zamieszkać ze swoim partnerem? Budzisz się od lat, kiedy mąż przekręca się na drugi bok? To czas, aby pomyśleć o kupnie lub wymianie swojego materaca. Jednak zanim podejmiesz decyzje, warto zapoznać się z nowinkami technicznymi, abyście oboje cieszyli się w pełni z jego możliwości.

Producenci oferują różnego typu materace. Warto zwrócić uwagę na budowę poszczególnych modeli, ponieważ głównie od tego będą zależały ich właściwości. Wpływa to również na ceny, które mogą osiągać nawet kilka tysięcy złotych. Jak więc połączyć dobrą jakość materaca z przystępną ceną, która nie nadwyręży domowego budżetu?

Każdy model ma woje wady i zalety.

Na rynku dedykowane dla par są m.in. materace kieszonkowe, materace lateksowe oraz materace piankowe. Materace kieszonkowe wykonane są ze sprężyn kieszeniowych. Każda sprężyna znajduje się w osobnym woreczku – co pozwala na ich indywidualny ruch sprężynowy. Materace lateksowe mają budowę kanalikową, która umożliwia oddychanie i cyrkulację powietrza znajdującego się w materacu. Materiał jest bardzo elastyczny i wytrzymały. Natomiast materace piankowe termoplastyczne błyskawicznie dopasowują się do kształtu ciała pod wpływem wydzielanego przez nie ciepła. Dzięki temu materac dokładnie odpowiada kształtom osoby na nim śpiącej i zwiększa powierzchnię podparcia odprężając mięśnie oraz podtrzymując kręgosłup na właściwej pozycji.

Modele niskiej jakości, niezależnie od metody wykonania, szybko tracą swoje właściwości i często się psują. Warto zainwestować w produkt od sprawdzonego producenta materacy, aby mieć gwarancję jakości. Warto zwrócić uwagę na możliwość wypróbowania konkretnego modelu u siebie w domu, z opcją zwrotu, gdy ten nie będzie nam odpowiadał.

Jeden czy dwa materace?

Kupno dwóch mniejszych materacy może stanowić alternatywę dla kupna jednego dużego. Warto wtedy zwrócić uwagę na konstrukcje, gdyż zależnie od wielkości powinny być brane pod uwagę inne parametry. Na przykład materac o wymiarach 140×200 powinien cechować się dobrą sprężystością punktową. Zapobiegnie to odkształceniom, gdy waga partnerów znacząco się różni. Natomiast jeśli planujesz zakup dwóch osobnych materacy, możesz zdecydować się na tańsze modele. Wtedy też możesz zakupić dwa różne wypełnienia, o takich samych wymiarach pokrowca – kiedy Ty i Twój partner macie inne potrzeby i upodobania.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *