Shadow

Dzień chłopaka – pomysł na prezent motocyklowy

produkty-zestaw-motul

Dzień Chłopaka obchodzony jest w Polsce 30 września. Święto to celebruje się również w innych krajach, choć nie tego samego dnia. W Norwegii wypada ono 7 października, w Indiach i Meksyku 19 listopada, w Kanadzie 25 listopada, zaś w Europie Wschodniej (Rosja, Ukraina, Białoruś) 23 lutego. Z kolei w Irlandii i w Wielkiej Brytanii Dzień Chłopaka przypada na 5 kwietnia. Okazja ta doceniana jest głównie przez nastolatków i świętowana w szkołach. Co ciekawe, Dzień Chłopaka nie funkcjonuje oficjalnie w kalendarzu jak np. Dzień Kobiet czy Dzień Mężczyzn. Stanowi ono raczej pewnego rodzaju zwyczaj o nie do końca określonym pochodzeniu. Z pewnością ma to być odpowiednik Dnia Kobiet, choć w nieco lżejszej, młodzieńczej wersji.

W tym dniu dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. W Polsce jest to święto nieco bardziej popularne od Dnia Mężczyzn, co wiąże się zapewne z popularyzacją idei równości płci i większej aktywności ze strony kobiet, które dzięki niemu zyskują pretekst do okazania swojej sympatii dla chłopców. Może i każdy facet marzy o nowej grze komputerowej, telefonie i samochodzie, ale nie wszystkie kobiety stać na tak drogie prezenty. Poza tym nowy gadżet raczej nie jest zaskakującym prezentem. Upominki jakie obdarowuje się chłopaków są różnorodne, w zależności od ich pasji. Zazwyczaj są to drobne prezenty, czekoladki albo upominkowy zestaw żelów pod prysznic. Dzień Chłopaka to dobra okazja, by zaskoczyć ukochanego bardziej pomysłowym podarunkiem. Ogromną frajdę sprawiają im wyścigi, motory i samochody. W ramach prezentu na Dzień Chłopaka można kupić nietypowy, a zarazem użyteczny prezent jakim może okazać się zestaw kosmetyków ze strony prezentmotocyklowy.pl. Taki upominek na pewno ucieszy zapalonego maniaka motorów. Nie trzeba kupować byle czego, czasami warto się zastanowić i przemyśleć kwestię, co mój chłopak chciałby dostać i z czego będzie zadowolony.

Warto wspomnieć o znaczeniu, jakie ma Dzień Chłopca w kulturze japońskiej, jako że od wieków istniała tam tradycja oddawania szacunku dzieciom płci męskiej, których symbolem są karpie. Te duże i mocne ryby traktuje się w Japonii jako zapowiedź życiowego sukcesu i siły charakteru męskich potomków. Z tego względu powszechnym zwyczajem podczas Dnia Chłopców było wywieszanie przed domem papierowych karpi. Święto to, zwane Tango-no Sekku, obchodzono w Japonii do 1948 roku 5 maja. Potem zostało ono przekształcone w ogólne święto dzieci. Należy jednak zaznaczyć, że tradycyjnie japoński Dzień Chłopców odnosił się przede wszystkim do noworodków i dzieci płci męskiej. W kulturze europejskiej Dzień Chłopaka celebrują z kolei nie rodzice, a nastolatki. Ma ono zatem zupełnie inne konotacje.

Najważniejsze jest jednak by w tym szczególnym dniu, każdy chłopak czuł się doceniony i wyjątkowy. Prezent ma być dopełnieniem i uznaniem w stronę chłopaków. W Dniu Chłopaka najważniejsza jest pamięć i zwrócenie uwagi na hobby lub pasje ukochanego. Dobry prezent taki, na widok którego chłopak po prostu się uśmiechnie i podziękuje – na przykład buziakiem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *