Shadow

Salon – jak go urządzić?

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu, dlatego każdy z nas powinien go indy wialnie zaaranżować i stworzyć wnętrze, które będzie nie tylko funkcjonalne ale także przytulne, w którym będziemy w stanie spotkać się z rodziną i przyjaciółmi, poczytać książkę czy obejrzeć telewizję. Oczywiście nie istnieje jedna metoda, jedna droga, którą każdy powinien podążać.

Każdy z nas jest inny i każdy z nas może czuć się dobrze w zupełnie innych klimatach. Poza tym inaczej urządzimy salon w dużym jednorodzinnym bloku, a inaczej małe pomieszczenie w bloku, które często jest połączone z kuchnią. Są jednak elementy wspólne, podstawy, które każdy z nas powinien znać zanim przystąpimy do planowania danego pomieszczenia. To jak urządzimy nasz salon powinno wiązać się głównie z tym jak spędzamy w nim czas.

Czy będzie to miejsce, gdzie będziemy spędzać czas tylko wieczorami po całym dniu pracy poza domem, czy też miejsce gdzie będziemy spędzać całe dnie, pracując bądź spotykając się z najbliższymi. Każdy salon powinien być zaprojektowany pod nasze potrzeby, każdy z nas może robić w nim co innego dlatego powinniśmy indywidualnie skupić się na najważniejszych funkcjach, które to pomieszczenie będzie spełniać w naszym mieszkaniu czy domu.

Aranżacja danego salonu uzależniona jest nie tylko od jego wielkości, wiadomo, że w domu rodzinnym salon będzie zazwyczaj większy niż ten w bloku, ale także od jego wysokości czy też ukształtowania. Nie chodzi tu tylko o wielkość, ponieważ często nawet małe pomieszczenia w mieszkaniach w blokach, jeśli są ustawne, potrafią być bardzo funkcjonalne i przytulne.

Ważne jest też ustawienie okien i ewentualnych drzwi na balkon czy taras, a takie przeważnie umiejscowione są właśnie w salonach. To wszystko wpływa bowiem na nasze możliwości jeśli chodzi o rozstaw mebli czy ustawienie sprzętów jak telewizor czy komputer. Z pewnością najbardziej wygodnym do urządzania wnętrz kształtem salonu jest prostokąt lub kwadrat, najważniejszym jest by dobrze wygospodarować najważniejsze sekcje funkcjonalne w danym wnętrzu.

A jeśli marzą wam się panele w salonie i chcecie je ułożyć same to zapraszam do przeczytania poradnika „Jak układać panele podłogowe„.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *