Shadow

Rude włosy – tego o nich nie wiedziałaś…

instagram-1355473_640-1

Kiedyś rude włosy były niechciane i uważane za nieatrakcyjne. Z czasem, kiedy to marki kosmetyczne zaczęły oferować różnorodne odcienie rudego, w kolorze tym zakochał się prawie każdy. Nic dziwnego, bowiem rude włosy mają naprawdę wiele zalet. Dowiesz się o nich, czytając ten artykuł i być może przekonasz się do koloryzacji na rudy…

Moda na rudy

Kilkanaście lat temu nikt nawet nie pomyślał, aby na rudy się przefarbować. Kolor taki gościł na głowach osób, które z nim się urodziły. Też jednak nie na długo, bo bardzo wiele kobiet i mężczyzn w miarę możliwości koloryzowało się na ciemny brąz, aby zlikwidować marchewkowe włosy. Jak łatwo zauważyć – moda zmienia się niepostrzeżenie. Obecnie rude włosy są niezwykle pożądane i wybierane przez osoby, które z natury mają włosy blond, brąz czy czarny. Dlaczego? Otóż marki kosmetyczne stworzyły wiele rozmaitych farb do włosów rudych. Jedną z nich jest L’Oreal Paris, w której ofercie znajdziesz wiele farb w rudym kolorze. Piękne miedziane rudości, czerwienie lub wpadające w kasztanowe brązy to tylko niektóre z nich. Śmiało zatem można wybierać i eksperymentować, tym bardziej, że właściwie dobrany odcień rudego może wydobyć atuty naszej urody.

Informacje i ciekawostki o rudych włosach

  • Rude włosy z natury posiada tylko 2% ludzi. Jeśli zatem od urodzenia posiadasz ten kolor na swojej głowie, możesz być dumna. Pamiętaj, że rudy uzyskany nawet najbardziej profesjonalną koloryzacją, nigdy nie będzie tak oryginalny jak rudy z natury.
  • Jeśli dotychczas kilkukrotnie farbowałaś włosy i postanowiłaś, że kolejna koloryzacja będzie na rudo – nie rób tego na własną rękę. Zaufaj specjalistom z zakresu fryzjerstwa. Możesz również wybrać którąś z farb L’Oreal Paris dedykowaną do domowego użytku. Pamiętaj jednak, że aby rudy kolor był taki, jak widnieje na opakowaniu farby należy zdjąć z włosów pigment, będący skutkiem wcześniejszego farbowania. Dopiero dekoloryzacja i właściwa koloryzacja są gwarancją pięknej intensywnej rudości.
  • Rudy kolor idealnie ociepla skórę i sprawia, że jej kontur staje się łagodny. Jeśli zatem borykasz się z wyraźnym i ostrym owalem twarzy, rudy kolor sprawi, że stanie się on delikatniejszy.
  • Zrezygnuj z rudego jeśli masz bardzo jasną karnację i problematyczną cerę. Przy normalnej skórze, która określana jest ideałem ze względu na odporność na niedoskonałości, możesz pozwolić sobie na rudy. Podkreśli on idealną gładkość i celtycki charakter Twojej urody. Z kolei przy jasnej i problematycznej, kolor rudy tylko uwypukli te mankamenty.
  • Jeśli z powyższych względów nie możesz pozwolić sobie na rudy, sięgnij po doskonały zamiennik tego koloru, który podkreśli atrakcyjność Twojej urody. Do wyboru masz – truskawkowy blond, jasną miedź i karmelowy brąz.
  • Rude włosy przy niebieskich lub zielonych oczach wydobywają kolor tęczówki. Dzięki temu Twoje spojrzenie stanie się bardziej intensywne i szlachetne.
  • Rudy kolor jest oryginalny, dzięki czemu będziesz się wyróżniać na ulicy. Nie musisz eksperymentować ze stylizacjami, ponieważ rudy ciekawie wygląda nawet przy jednolitych strojach. Z kolei, gdy zapragniesz nosić różnobarwne stroje, kolor ten jeszcze bardziej uczyni Cię oryginalną i jedyną w swoim rodzaju.
  • Jeśli masz rude włosy czy to z natury, czy po farbowaniu, pamiętaj, aby unikać nadmiernej ekspozycji włosów na promienie słoneczne. W efekcie kolor może zmatowieć i stać się wyblakły. Chroniąc i zabezpieczając włosy nakryciami (chustami, kapeluszami) lub kosmetykami z filtrem masz szansę na długo cieszyć się głębią intensywnego i szlachetnego koloru!
Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *