Shadow

Związek z młodszym mężczyzną – czy to może się udać

romance-couple-1209046_1920

Obecnie widok 40-letniej kobiety z dużo młodszym mężczyzną nie budzi już tak wielu kontrowersji jak dawniej, jednak cały czas żyjemy w rzeczywistości, która nie do końca przymyka oko na tego typu relacje.

Trudności związane z wiekiem

Zazwyczaj kobieta wiąże się z mężczyzną dużo starszym od siebie, ponieważ utożsamia liczbę przeżytych lat z dojrzałością. Jednak nie ma reguły. Serce nie sługa, a dojrzałość emocjonalna nie zawsze idzie w parze z sędziwym peselem. Aby stworzyć satysfakcjonujący związek z drugą osobą, potrzeba uczucia, wyrozumiałości i zaufania. Jeżeli macie wszystko, czego wam trzeba, wiek nie odgrywa wówczas znaczącej roli. Jedyne z czym musicie się zmagać na co dzień to pełne uprzedzeń najbliższe otoczenie, które nie szczędzi nam uszczypliwych komentarzy. Jeżeli będą widzieć jak bardzo się kochacie, w końcu zamilkną.

Seks i atrakcyjność fizyczna

Bardzo często związki, w których występuje duża różnica wieku rozpoczynają się od seksu. Wzajemne przyciąganie się to tzw. chemia. Zdarza się, że kobiety traktują takie relacje jako tymczasową przygodę. Żartobliwie takie układy bywają nazywane związkami Kuguara i Toyboya. I nie ma w tym nic złego. Jeżeli oboje godzicie się na taki układ. Jednak, gdy przychodzi moment, w którym jedna ze stron zaczyna chcieć więcej, to warto się zatrzymać i zastanowić, czy warto brnąć w to dalej. Czy oprócz fizyczności jest coś jeszcze. Czy macie wspólne zainteresowania, plany na przyszłość oraz w podobny sposób spędzacie wolny czas. Jeżeli wszystko się zgadza, nie ma sensu ograniczać się i wzmacniać społecznego tabu, wyrzekając się własnych uczuć tylko dlatego, że sąsiadka krzywo na was spojrzała.

Wyjść za mąż czy nie

Jeżeli czujesz się dowartościowana i spełniona, a ślub to jest to, czego oboje pragniecie – nic nie stoi na przeszkodzie. Wśród polskich gwiazd znajdziemy wiele przykładów szczęśliwych małżeństw, w których różnica wieku, gdy kobieta jest starsza od mężczyzny nie gra istotnej roli. Są to np. Marta Żmuda-Trzebiatowska i Kamil Kula (5 lat różnicy), Magdalena Waligórska i Mateusz Lisiecki (6 lat różnicy), Małgorzata Szumowska i Mateusz Kościukiewicz (13 lat różnicy), Monika Olejnik i Tomasz Ziołkowski (15 lat różnicy) oraz Małgorzata Potocka i Iwo Orłowski, których dzielą aż 22 lata.

Małgorzata Kożuchowska, w jednym z wywiadów dla party.pl przyznała, że osobą, która najbardziej ją wspierała, gdy po porodzie bała się powrotu do pracy, był jej mąż. Bartek Wróblewski, od którego aktorka jest starsza o 9 lat, jest jej długoletnim partnerem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *