Shadow

Regenerujemy skórę po lecie. Polecane zabiegi medycyny estetycznej

t440x300

Lato to czas, kiedy odsłaniamy więcej ciała – zazwyczaj okres wakacyjny poprzedzony jest serią przygotowań do wyjścia na plażę. Każda kobieta marzy, by skóra prezentowała się nieskazitelnie i przyciągała nie tylko tęskne męskie spojrzenia, ale i zazdrosne kobiece. Pielęgnacja właściwa skóry, to jednak nie tylko dbanie przed latem, ale przede wszystkim po nim  – na szczęście można to zrobić szybko i w przyjemny sposób – bo z pomocą przychodzi nowoczesna kosmetologia estetyczna.

Krok pierwszy – zlikwiduj problem

Najczęstsze problemy po powrocie z urlopu i nadejściu chłodniejszych dni? Ciemne plamy na skórze, nieestetyczne przebarwienia, łuszcząca się, sucha skóra, pozbawiona blasku – to wszystko efekt zgubnego wpływu słońca. Skóra ma co prawda piękną, złocistą opaleniznę, ale jednocześnie jest mocno podrażniona i wysuszona. Kremy i balsamy to za mało, należy wówczas zadziałać profesjonalnie, docierając do głębszych warstw skóry. By dobrze zregenerować właściwy naskórek, należy pozbyć się zniszczonego – najprostszą metodą jest peeling, ale i w tym przypadku, należy zastosować ten, przeznaczony do zadań specjalnych. Peeling kawitacyjny sprawdzi się najlepiej. W kosmetologi znany jest od dawna jako pomocne narzędzie w leczeniu trądziku i blizn potrądzikowych – równie dobrze radzi sobie z plamami na skórze. Usuwanie przebarwień odbywa  się dzięki połączeniu wody z promieniami lasera. Prościej mówiąc delikatnie nawilżoną skórę traktuje się wiązką laserową, dzięki czemu gwałtownie zmienia się ciśnienie wierzchnich warstw naskórka, a obumarłe i uszkodzone komórki zostają zniszczone. Zastępują je nowe, zdrowe. Peeling działa nie tylko regeneracyjnie na skórę, ale często jest także wstępem do dalszych zabiegów kosmetycznych.

Krok drugi – zregeneruj skórę

Lato to nie tylko czas wypoczynku, ale i błogiego lenistwa – często w tym okresie odpuszczamy sobie wzmożoną aktywność fizyczną i zamiast pobiegać czy pójść na siłownie, wybieramy leżakowanie. Mamy piękną opaleniznę, ale kosztem jędrnej i smukłej sylwetki. Nie należy jednak panikować, bo zabiegi kosmetyczne po lecie to także bogata oferta także tych z zakresu ujędrniania i modelowania sylwetki. Gdy zatem problem po okresie wakacyjnym nie jest w samym wyglądzie skóry, ale jej strukturze idealnym wyborem będzie ujędrnianie skóry. Na rynku zabiegów z zakresu medycyny estetycznej pojawiają się coraz to nowsze zabiegi, które wykorzystują najnowocześniejsze urządzenia i techniki. Kolejnym rewolucyjnym narzędziem pomocnym w walce z niewystarczającą elastycznością skóry jest Icoone. To urządzenie do masażu próżniowego. Głowice masujące wyposażone są w rolki, a te z kolei w mikrootwory, które stymulują każdy centymetr skóry, ujędrniając ją. Zabieg można wykonywać nawet na skórze twarzy, bo niezwykle skutecznie wpływa na poprawę konturu i owalu twarzy, jak zaprezentowano na stronie internetowej http://www.klinikiziemlewski.pl/kosmetologia-estetyczna/.

Profesjonalnie znaczy bezpiecznie

W leczeniu niechcianych pozostałości na skórze po okresie wakacyjnym niezwykle ważne, by wybierać nie tylko sprawdzone zabiegi, ale i miejsca, gdzie je wykonują. Klinika Medycyny Estetycznej Ziemlewski oferuje oprócz najnowocześniejszych zabiegów, także specjalistyczną opiekę lekarską i komfort zabiegów. Więcej informacji na temat zabiegów znajdziesz na http://www.klinikiziemlewski.pl.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *