Shadow

Jak schudnąć przed wakacjami?

Wyczekiwane przez wszystkich wakacje już za kilka tygodni. Nareszcie wypoczniemy, będziemy mieć czas dla rodziny i dla przyjaciół. Wycieczki, wypady za miasto, plażowanie, to najczęstsze pomysły, które przychodzą nam na myśl o wakacjach.

Wakacje jest to jak wiadomo czas letni, zatem czas upałów i skąpych strojów. Dlatego też wiele kobiet przed urlopem wpada w panikę, gdyż uważają, że ich ciała nie są doskonałe. Czy uda nam się jeszcze przed wakacjami schudnąć? Czy zdążymy?

Odpowiedź specjalistów w kwestii szybkiego odchudzania jest jedna: odchudzamy się zawsze spokojnie i racjonalnie. Zatem wszelkie głodówki czy diety cud nie wchodzą w rachubę, gdy dbamy nie tylko o swój wygląd, ale również o zdrowie.

Choć przez dwa czy trzy tygodnie nie zmienimy drastycznie swojego wyglądu, to jednak możemy w tej materii sporo zrobić. Przede wszystkim włączamy dużą dawkę ruchu. Nie muszą to być wcale godziny spędzane na siłowni, wystarczy rower czy też rolki i wraz z koleżanką czy mężem wyruszamy na wycieczkę. Zarówno na rowerze jak i na rolkach wzmocnimy wydolność organizmu, wysmuklimy całe ciało i spalimy zbędne kilogramy. Oczywiście możemy dołączyć trochę ćwiczeń siłowych, choć na początek najlepsze rezultaty uzyskamy dzięki aerobom.

Obok ćwiczeń kluczową sprawą przed okresem letnim jest zadbanie o swoją skórę. Idealnie by było wybrać się w tym celu do kosmetyczki, która w sposób profesjonalny przeprowadzi zabiegi ujędrniania i wygładzania skóry. Niestety takie zabiegi są dość drogie i nie każdą z nas na nie stać. Zatem musimy zadbać o siebie same w zaciszu swoich łazienek. Wystarczy tutaj kupić rękawicę sizalową do masażu lub specjalny masażer z wypustkami. Pod prysznicem masujemy ciało z dodatkiem żelu o działaniu wyszczuplającym i ujędrniającym. Po takim rozgrzaniu ciała, skóra o wiele lepiej przyjmie kolejne kosmetyki, zatem smarujemy się dokładnie balsamem ujędrniającym i zawijamy newralgiczne części ciała w folię spożywczą. Na to zakładamy ręcznik i odpoczywamy przez 30 minut. Pod wpływem ciepła składniki aktywne z balsamu o wiele efektywniej wnikną w głąb skóry i sprawią, że stanie się jędrna i gładka.

Oczywiście nie wolno również zapominać o regularnym peelingu ciała i należy go wykonywać, co kilka dni. Złuszczymy w ten sposób martwy naskórek, wygładzimy skórę i pobudzimy ją do produkcji kolagenu. Gładka i oczyszczona skóra lepiej będzie również przyjmować składniki z kosmetyków.

Obok tych zabiegów i ćwiczeń konieczne jest również wprowadzenie zdrowej diety, która będzie bazować na warzywach, owocach, chudym mięsie i nabiale. Do tego mnóstwo wody niegazowanej i herbatek ziołowych.

I pamiętajmy, że piękne ciało, to zadbane ciało!

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *