Shadow

Recenzja filmu „Fokus”- reżyseria: Glenn Ficarra i John Requa

Komedia z 2015 roku według scenariusza Glenna Ficarra i Johna Requa. Prawie dwie godziny wspaniałej zabawy zarówno dla młodszych i starszych widzów. Kino lekkie, bez zbędnych podtekstów i ukrytych znaczeń.

Główny bohater, to ekspert w fachu złodziejskim. Cała jego rodzina od kilku pokoleń zajmowała się tym procederem z wielkim powodzeniem. Przyzwyczajony jest zatem do luksusu, do bogactwa i zupełnie nie zauważa wokół siebie biednych ludzi. Okrada tylko bardzo bogatych obywateli i zupełnie nie ma przy tym skrupułów. Swoją pracę traktuje bardzo poważnie i zawsze się do niej dokładnie przygotowuje. Zupełnie przypadkowo poznaje piękną kobietę, która również zajmuje się okradaniem ludzi i potrzebuje pomocy w doskonaleniu swoich umiejętności. Nowo poznana piękność, choć daje się przyłapać na próbie kradzieży, to jednak również jest bardzo sprytna i skuteczna. Zaczynają współpracować i bardzo szybko zaczyna łączyć ich coś więcej niż praca. Niestety bezwzględny macho nie chce się długo przyznać do swojej słabości do kobiety i przez to stwarza wiele ciekawych i śmiesznych sytuacji.

Mnóstwo zabawnych momentów, również romantyczne epizody, które ocieplają nieco cały film i wprowadzają również delikatny element erotyczny.

W rolach głównych zobaczymy między innymi: Will Smith, Margot Robbie, Adrian Martinem, Gerald McRaney, Rodrigo Santoro, Robert Taylor. Widzimy, zatem ciekawą obsadę i naprawdę rewelacyjną grę aktorską.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *