Shadow

Recenzja filmu „Chappie” reżyseria: Neill Blomkamp

„Chappie” to jedna z nowszych propozycji filmowych, która właśnie wchodzi na duże ekrany. Jest to film akcji – thriller, który od początku do końca trzyma widza w napięciu. Reżyser Niell Blomkamp dobrał tutaj bardzo ciekawą obsadę, zatem zobaczymy w filmie takich gwiazdy kina jak: Dev Patel, Hugh Jackman, Sigourney Weaver, Yolandi Visser oraz Watkin Tudor Jones.

Akcja filmu rozgrywa się w 2016 roku w Johannesburgu, gdzie oddziały policji i wojska są wspomagane przez armie najnowszej generacji robotów. Jeden z nich zostaje obdarzony sztuczną inteligencją i właśnie wtedy rozpoczyna się prawdziwa akcja i ciekawa historia.

Tytułowy bohater Chappie to robot najnowszej generacji, który nie tylko chodzi tak jak inne roboty, ale również myśli i czuje. Zatem jest bardzo podobny do człowieka, jednak trzeba nim odpowiednio sterować. Do momentu, gdy znajduje się w rękach policji i pomaga w walce z przestępcami, to wszystko jest w jak najlepszym porządku. Gdy jednak po wielu perypetiach zostaje przechwycony i przeprogramowany przez gangsterów, to wówczas dopiero rozpoczyna się prawdziwa akcja dla widza. Chappie czyni zło, pomaga przestępcom i nie zdaje sobie sprawy z tego, że robi źle. Tak został zaprogramowany i tak też się zachowuje. Jak daleko posuną się gangsterzy i co zrobi Chappie? Zobaczcie koniecznie, gdyż jest to ciekawa propozycja zarówno dla miłośników kina akcji jak i fantastyki.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *