Shadow

Jak dbać o skórę zimą?

Choć poczuliśmy już zapach wiosny nie należy zapominać, że pogoda nadal nas nie rozpieszcza, a nasza skóra w dalszym ciągu wymaga szczególnej uwagi. Jest ona bardzo wrażliwa nie tylko na mróz, ale również na wiatr i wszelkie zmienne temperatury. Do tego dochodzi jeszcze suche powietrze z grzejników i mamy komplet czynników, które nie wpływają korzystnie na naszą skórę.

Choć w sezonie jesienno-zimowym skóra całego ciała cierpi z powodu niesprzyjających warunków pogodowych i ogrzewania, to części ciała, które najbardziej są na to narażone to oczywiście twarz i ręce. Te drugie możemy chronić jeszcze w rękawiczkach, a twarz niestety jest ciągle eksponowana na te niesprzyjające warunki. Musimy więc dbać o nią szczególnie starannie i chronić wszelkimi dostępnymi sposobami.

Najważniejszą sprawą jest ochrona, czyli stosowanie przed wyjściem kremów natłuszczających, które będą ją chroniły przed wiatrem i mrozem. Jeszcze lepszą ochronę naszej skóry zapewnią balsamy, które zawierają w swoim składzie dużo większą dawkę substancji ochronnych, natłuszczających i nawilżających jednocześnie. Przed każdym wyjściem z domu należy wklepać taki krem czy balsam i dopiero wówczas nakładać makijaż. Nie zapominajmy również o ochronie ust, które są wyjątkowo delikatne i podatne na pierzchnięcie. Tutaj przydadzą się specjalne pomadki ochronne, które utworzą na ustach filtr. Można tutaj również sięgnąć po preparaty naturalne, jak olejek migdałowy, który idealnie sprawdza się w tej roli. Natłuści usta i jednocześnie pokryje warstwą ochronną.

Zimową porą nasza skóra potrzebuje nie tylko ochrony na dzień, ale również i regeneracji na noc. Tutaj po dokładnym zmyciu makijażu i wklepaniu toniku, nie możemy zapomnieć o zastosowaniu kremów i balsamów nawilżających i dostarczających witamin i minerałów.

Dobrym pomysłem jest stosowanie na noc olejków naturalnych, które są prawdziwym bogactwem dla naszej skóry. Regenerują, natłuszczają i nabłyszczają naszą skórę i przez noc dostarczą jej mnóstwa potrzebnych substancji. Rano nasza skóra będzie gładka, jędrna i aksamitne. Polecamy tutaj olejek migdałowy, arganowy czy olejek z awokado.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.