Shadow

Recenzja – „Disco Polo”- reżyseria: Maciej Bochniak

„Disco polo” to 107 minut dobrej zabawy i kultowej muzyki disco polo. Propozycja zarówno dla fanów tego rodzaju rozrywki, jak i dla wszystkich miłośników polskiej kinematografii.

Film „Disco Polo” Macieja Bochniaka, to dramat muzyczny o wykonawcach muzyki disco polo. W głównych rolach występują: Joanna Kulig, Piotr Głowacki oraz Dawid Ogrodnik.

Jest to ciekawie, zabawnie a miejscami i tragicznie opowiedziana historia wschodzących gwiazd disco polo. Wszystko rozgrywa w latach dziewięćdziesiątych, gdzie ten trend muzyczny rozwijał się w szalonym pędzie i w niektórych przypadkach zyskał sporą sławę i naprawdę wielkie pieniądze. Jest to, zatem film nie tylko o muzyce, ale także o trudnych i bardzo specyficznych czasach dziewięćdziesiątych, gdzie wszystko nagle stało się bardzo kolorowe, nowoczesne i amerykańskie. Po szarej, komunistycznej rzeczywistości wszyscy zapragnęliśmy rozrywki i bogactwa na miarę Hollywood.

Główni bohaterowie tego filmu to Tomek i Rudy. Wyruszają oni właśnie na podbój list przebojów i tego kolorowego świata mediów. Czy im się to uda, jakie będą mieli przygody i perypetie? To musicie zobaczyć i przekonać się sami. Film już od lutego w kinach, więc każdy z nas może zakosztować dużej dawki muzyki i śmiechu.

Jest to zatem film o sławie, bogactwie, luksusie, marzeniach, a także o miłości i dużej fantazji bohaterów. To, o czym marzyli przez wiele lat staje się rzeczywistością i to o niebo lepszą niż to było w marzeniach.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *