Ślub i wesele to niezwykle ważne wydarzenie w życiu zarówno pary młodej jak i ich rodzin. Od momentu zaręczyn i wyznaczenia data ślubu rozpoczyna się gorący czas przygotowań. Aby wszystko było jak należy i abyśmy zdążyli wszystko przygotować to musimy mieć najpierw dobry na to plan. Zastanówmy się zatem nad tym od czego zacząć przygotowania i jak postępować aby wszystko w dniu ślubu było zapięte na ostatni guzik.

Gdy wyznaczymy datę ślubu to najpierw musimy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego lub do księdza aby termin potwierdzić i zapisać się właśnie na ten konkretny dzień. Teraz ksiądz wyznaczy nam terminy kolejnych wizyt, gdyż osoby, które planują ślub kościelny muszą obowiązkowo ukończyć nauki przedmałżeńskie.

Termin potwierdzony więc czas rozpocząć przygotowania, które rozpoczynamy od znalezienia miejsca na wesele. W zależności od pomysłu, od zasobu portfela i oferty okolicznych przedsiębiorców wybieramy elegancki hotel, restaurację czy salę balową w zamku. Przed podpisaniem umowy sprawdzamy dokładnie panujące tam warunki sanitarne, bo przecież nie chcemy aby ktoś z naszych gości się rozchorował i niemile wspominał nasz ślub. Negocjujemy cenę, pytamy o wszystkie szczegóły i na końcu podpisujemy umowę.

Kolejna sprawa to muzyka na wesele. I tutaj mamy do wyboru DJ-a, który będzie puszczał muzykę z płyt, orkiestrę czy zespół muzyczny. W tej kwestii najlepiej oprzeć się na opinii znajomych, którzy już korzystali z tych usług i mają pozytywne opinie. Zatem popytajmy wśród znajomych, w rodzinie i wśród sąsiadów. Na pewno wiele osób poleci jakiś sprawdzonych muzyków.

Każde wesele musi być uwiecznione, więc nie zapominamy o fotografie, który będzie nam towarzyszył zarówno w kościele jak i na weselu.

Jeżeli planujemy wesele w restauracji, to na tym etapie powinniśmy mieć już załatwioną sprawę menu, gdyż o tym powinniśmy pamiętać przy podpisywaniu umowy o wynajem lokalu. Jeżeli jednak ślub będzie w jakiejś Sali czy świetlicy, to teraz musimy wynająć kucharki i uzgodnić z nimi menu na przyjęcie. Nie zapominajmy również o torcie, który często zlecany jest zewnętrznych firmom, które specjalizują się pięknych konstrukcjach ślubnych.

Na koniec załatwiamy kwiaty do dekoracji i razem z nimi zamawiamy bukiet dla panny młodej. Fajnie jak wszystko jest do siebie dopasowane, dlatego też powinno się to odbyć na jednym etapie.

Podobne wpisy:

Wybrane dla Ciebie

Ślub jako najpiękniejsza chwila w naszym życiu - to czas bardzo radosny jednak też naznaczony stresem związanym z przygotowaniami do