Shadow

Kogo wybrać na świadka?

Świadek jest osobą, która tak naprawdę pełni role naszego asystenta w czasie ceremonii ślubnej. Ponad to figuruje w dokumentacji, gdyż to właśnie jego podpis musi widnieć w akcie ślubu.
Świadka często określa się jako “anioła stróża” całej ceremoni, ponieważ dba o to, aby zgrać się idealnie w czasie, jak i dobrać odpowiednią organizację zarówno ślubu, jak i wesela.
Wymogiem formalnym, który dotyczy świadków, jest pełnoletność. Może nim zatem zostać każda osoba, która ukończyła osiemnaście lat i niezależne jest to od tego, jakiego jest stanu cywilnego, płci czy też wyznania.

Kogo najlepiej wybrać na świadka?

Niektóre pary uznają ten wybór za oczywisty i świadkiem zostaje siostra, brat lub ktoś należący do grona najbliższych przyjaciół. Ufamy, iż osoby te będą dla nas wsparciem, jak i pomocą. Właśnie z tego powodu pragniemy je mieć jak najbliżej siebie. Sprawy mogą sie skomplikować wtedy, gdy zarówno Panna Młoda, jak i Pan Młody posiadają wielu przyjaciół i sprawy zaczynają się komplikować.

W momencie, kiedy się zaczynamy wahać, to postawmy raczej na osobę, która jest pełna energii, wesoła, dobrze zorganizowana. Ponad to musi nam poświęcać sporo czasu, dlatego powinna cechować ją cierpliwość i odporność na zdenerwowanie.

Pełnienie roli świadka stanowi wyróżnienie, lecz wiąże się również ze sporą liczbą obowiązków. Nie każdy zapewne okaże się zainteresowany tą rolą, jak i nie każdy się w niej sprawdzi. Należy się dokładnie zastanowić, ponieważ wybierając świadka pochopnie możemy skrzywdzić uczucia kogoś, kto również liczył n pełnienie tej funkcji.

Nie tylko dwoje!

Bywa i tak, iż jesteśmy zmuszeni, aby wybrać z całkiem sporego grona znajomych albo rodzeństwa. Wtedy musimy wiedzieć, iż świadków wcale nie musi być dwóch. Na naszej ceremonii mogą z nami siedzieć cztery, a czasem nawet i sześć osób. I nie muszą to być pary, które dobiera się na zasadzie dziewczyna – chłopak. Niezależnie od tego, ilu świadków posiadamy, to tylko dwójka będzie figurować w dokumentach. Ilość osób należy oczywiście wcześniej uzgodnić z księdzem, który udzieli nam ślubu.

W momencie, kiedy wybieramy świadkową, to najczęściej na pierwszym miejscu stawiamy więzi rodzinne. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, jeżeli oczywiście jesteśmy zżyci. Niejednokrotnie bowiem jest tak, że bliżej żyjemy z przyjaciółmi niż z rodziną. Z tego właśnie powodu – wybierzmy taką osobę, która jest nam po prostu życzliwa.

Druhny, jak i druhowie mają tworzyć świetne tło dla pary młodej. Nie zapominajmy jednak, iż każda z tych osób stanowi indywidualność i pragnie dobrze wyglądać i czuć się potrzebną. Zadbajmy więc o ich komfort, a z całą pewnością na ślubie oraz weselu z pewnością zapewnią nam pełne wsparcie.

Wybór świadka jest niełatwym zadaniem, dlatego powinno być dobrze przemyślane. Świadkiem powinna być zatem osoba, która jest nam bliska i taka, u której możemy liczyć na wsparcie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *