Shadow

Przygotowania do ślubu

przygotowania-slubu

Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, lub, co gorsza, wpadki, powinniśmy dokładnie zaplanować wszystkie ślubne czynności odpowiednio wcześniej. O czym nie możemy zapomnieć?

Termin rzecz święta

Zwłaszcza, jeśli chodzi o wynajem sali i zespoły lub DJ-a. Zdecydowanie to są właśnie dwie pierwsze rzeczy, które powinniśmy zorganizować przed ślubem, najlepiej zaraz jak tylko ustalimy przybliżoną datę ślubu. Często przyszła para młoda ma salę lub zespół, na której bardzo jej zależy, ale nie udaje się zgrać terminów. Wtedy musimy ustalić priorytet – z czego możemy zrezygnować, a co jest dla nas ważniejsze – i szukać dalej. I pamiętajmy, że popularne miejsca i muzycy mają terminy zarezerwowane nawet na kilka lat wcześniej!

Aby zachwycić gości

Dla panny młodej największą radością jest oczywiście poszukiwanie sukni ślubnej. Zanim się na nią zdecydujemy, warto przejrzeć kolekcje w Internecie, a dopiero potem wybrać się na przymierzanie do salonów sukni ślubnych. W ten sposób zorientujemy się, jakie są aktualne trendy i dostępne fasony, a także które z nich specjaliści polecają do konkretnej figury. Następnym krokiem, z którym nie należy zwlekać, jest zarezerwowanie terminu u makijażysty i fryzjera. Co prawda łatwiej jest umówić się późno na makijaż niż zarezerwować salę, ale przecież żadna panna młoda nie chce mieć gotowego makijażu wcześnie rano, bo wszystkie późniejsze terminy są już zajęte.

Liczy się detal

Nie możemy zapomnieć o dekoracjach i dodatkach. Jeśli zależy nam na wynajęciu florysty, musimy zrobić to odpowiednio wcześniej – nawet trzy do sześciu miesięcy przed planowaną datą. Fachowiec nie tylko podpowie nam, jakie kwiaty będą pasowały do konkretnego wystroju wnętrza, ale także dobierze najkorzystniejszy odcień wybranego koloru, warto więc zdecydować się na taką usługę. Pamiętajmy też o odpowiednio wczesnym wynajęciu samochodu – usługodawcy dysponującymi wziętymi modelami aut są rezerwowani z dużym wyprzedzeniem.

Fachowiec zrobi to lepiej

Oczywiście, możemy poprosić dalszego kuzyna lub kolegę o uwiecznienie całej ceremonii i przyjęcia na video, ale specjalista dysponuje odpowiednim sprzętem oraz programem do obróbki filmu, dzięki czemu zapis nie będzie zwykłą relacją z wydarzenia. Podobnie jest z fotografem. Gdzie szukać osoby, które profesjonalnie zajmują się tego typu usługami? Warto przejrzeć oferty www.ogloszenieslubne.pl – serwis udostępnia ogłoszenia specjalistów w danej dziedzinie, a przejrzysty system filtrowania pomoże nam znaleźć oferty z naszego regionu. W jednym miejscu znajdziemy lokal, oprawę muzyczną, samochód na ślub, wizażystę, a nawet odkupimy suknię ślubną czy termin wesela.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *