Shadow

Sypialnia w kilku krokach. Uporządkuj wolną przestrzeń

142058201754036200

Nowoczesna sypialnia powinna nie tylko wpisywać się w charakter aranżacji wszystkich pozostałych wnętrz domu, ale i zaskakiwać swoją funkcjonalnością. Optymalnie zagospodarowana przestrzeń w sypialni to klucz do komfortowego wypoczynku za dnia i zdrowego snu nocą.

Wygoda przede wszystkim

Gdzie ustawić szafę?

Dobra sypialnia powinna być funkcjonalna i komfortowa. W każdej z nich warto zagospodarować wolne miejsce na dużą szafę, która może pełnić też funkcję garderoby dla całej rodziny.

Szafę ustaw na jednej z krótszych ścian – szczególnie, jeśli jej głębokość sięga 40-50 centymetrów lub więcej. Pamiętaj też, że przestrzeń między jej drzwiami i samym łóżkiem nie może mieć mniej niż 100 centymetrów.

Szafa do nowoczesnej i tradycyjnej sypialni

W tradycyjne aranżacje wnętrz doskonale wpisują się szafy z lekkich płyt laminowanych o jasnej, kremowej lub beżowej odmianie kolorystycznej. To dobre rozwiązanie dla tych osób, które cenią sobie ciepło i chcą wprowadzić do sypialni intymną atmosferę.

142058201773402400

[ Szafa Emma ]

Z kolei z minimalistycznymi sypialniami świetnie korespondują barwy monochromatyczne lub te, które w wyraźny sposób między sobą kontrastują. Na szczególną uwagę zasługują szafy wykończone na wysoki połysk tak, jak np. szafa z kolekcji IVA.

142058201773392500

[ Szafa IVA ]

Nie zapomnij o optymalnym oświetleniu sypialni

Sypialnia powinna być wyposażona w przynajmniej 2-3 źródła światła. Poza dominującym plafonem sufitowym lub żyrandolem (żyrandol to rozwiązanie, które sprawdzi się tylko w dużych sypialniach) warto rozważyć wybór opraw uzupełniających.

Intymną atmosferę do wnętrza wniosą kinkiety. Zawieszone na ścianach ocieplają wnętrze, a zawieszone przy samym łóżku mogę pełnić także funkcję podstawowego źródła światła do czytania.

Osoby, które spędzają w sypialni kilka godzin na przeglądaniu domowej biblioteczki mogą zdecydować się także na lampę stojącą o optymalnej barwie światła, tj. w zakresie od 3000 do 4000K.

Dobre łóżko w sypialni to podstawa

Wybór łóżka do sypialni nie może być przypadkowy. W zależności od preferencji domowników oraz samej aranżacji wnętrza możesz wybierać między meblami inspirowanymi nowoczesnymi trendami współczesnego wzornictwa lub uniwersalnymi modelami o mniejszy wyszukanej stylistyce.

Najważniejszym kryterium przy doborze łóżka są jego wymiary oraz jakość wykonania materaca. Szukaj tylko tych modeli, które mają nie mniej nić 150 centymetrów szerokości (dotyczy łoża małżeńskiego na dwie osoby).

Wśród najciekawszych łóżek dostępnych na polskim rynku są m.in. te z serii Fokus oraz Aga – oba o szerokości 166 centymetrów.

142058201773397500

[ Łóżko Fokus ]

142058201773384200

[ Łóżko Aga]

Kolor sypialni nie jest bez znaczenia

Na etapie projektowania sypialni warto wybierać między stonowanymi barwami farb. Ściany powinny korespondować ze wszystkimi elementami wyposażenia, a przy tym budować ciepłą i intymną atmosferę.

W sypialniach świetnie sprawdzają się ciemne odmiany czerwieni, brązów, pomarańczy oraz fioletów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *