Przygotowania do ślubu to operacja bardzo skomplikowana, wymagająca sporo energii, czasu, nakładu pracy a także gotówki. Aby z wszystkim zdążyć na czas i żeby wszystko udało się tak jak sobie tego wymarzyliśmy, to wszystkie przygotowania trzeba zacząć przynajmniej rok wcześniej. A więc zaczynamy.

Pierwsza sprawa, o której muszą pomyśleć przyszli małżonkowie to ustalenie terminu ślubu i zgłoszenie go w swoje parafii a także w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Gdy to mamy już za sobą, to zapisujemy się na nauki przedmałżeńskie i chodzimy pilnie na ustalone z księdzem spotkania. W tym czasie zastanawiamy się nad tym, w jakim stylu będzie nasze wesele i poszukujemy odpowiedniej sali. Ten etap nie będzie wcale prosty, gdyż wiele sal jest wynajmowana z bardzo dużym wyprzedzeniem. Może, więc być sytuacja, że będziecie musieli wynająć coś w sporej odległości od swojego domu, a wówczas niezbędna również będzie rezerwacja hotelu dla siebie i wszystkich gości.

Gdy te ważne tematy mamy już zaklepane, umowy podpisane i zaliczki wpłacone to rozpoczynamy poszukiwanie orkiestry, wodzireja czy osoby, która będzie śpiewać na naszym weselu. Jednym słowem na tym etapie musimy zadbać o oprawę muzyczną, zarówno tą na sali weselnej jak i w kościele.

Kolejny krok to wybranie zaproszeń ślubnych i przynajmniej na 3-4 miesiące przed planowaną uroczystością rozesłanie lub rozwiezienie ich do naszych gości. Warto w zaproszeniach zaznaczyć datę, do której goście mają podjąć decyzję o tym, czy zjawią się na weselu. Tym sposobem sporo zaoszczędzimy i bez sensu nie będziemy wydawać pieniędzy.

Teraz już nadszedł czas na poszukiwanie sukni ślubnej i garnituru. Jeżeli chcemy stroje szyć na miarę, to ten etap powinien być wykonany nawet na pół roku przed uroczystością. Wybór dodatków możemy zostawić już na koniec.

Na kilka tygodni przed ślubem umówmy się u fryzjera i najlepiej wcześniej zróbmy próbę fryzury ślubnej. Nie zapomnijmy też o rezerwacji terminu u makijażystki czy kosmetyczki.

Jeszcze pozostało nam wybranie odpowiedniego menu i zamówienie tortu weselnego. Przy ustalaniu menu weźmy pod uwagę nie tylko swoje upodobania, ale także i gości. Jeżeli mamy w rodzinie osoby na specjalnej diecie lub wegetarian, to tak skomponujmy menu, żeby i oni mieli coś smacznego dla siebie.

Gdy będziemy takimi etapami wszystko załatwiać, to na pewno o niczym nie zapomnimy, oszczędzimy sobie sporo nerwów i zorganizujemy przyjęcie, o którym będziemy pamiętać całe życie.

Podobne wpisy:

Wybrane dla Ciebie

W nocy cierpisz z powodu niskiej temperatury, mimo że okrywasz się grubą warstwą kołdry i koca? Na szczęście marka SleepMed