Shadow

Przegląd kolorowych walizek i plecaków – pakujemy się na wakacje

Na weekend, na tydzień, nad morze czy w góry – czas urlopów zbliża się wielkimi krokami. Żmudną sztukę pakowania ułatwi dobór odpowiedniego bagażu. Zobacz przegląd letnich plecaków, walizek i toreb ze sklepów internetowych.

Torby

Dobór bagażu powinien być dostosowany do kilku czynników: do długości wyjazdu, do środka transportu i miejsca docelowego. Jeśli na urlop wybierasz się własnym samochodem, jedynym ograniczeniem jest jego pojemność. W bagażniku zmieści się więcej, gdy spakujesz się w miękkie torby, a nie twarde walizki. Jeśli masz doświadczenie w grze Tetris z pewnością poradzisz sobie z optymalnym wypełnieniem torbami samochodu.

Wybierając bagaż do pociągu, warto pamiętać o wąskich korytarzach w wagonach i o tym, że prawdopodobnie trzeba będzie wrzucić swój tobołek własnymi siłami na półkę nad siedzeniem. Pamiętaj, że zazwyczaj w przedziale jadą też inne osoby – na ich torby podróżne też zostaw miejsce.

torby

Walizki

Rozmiar bagażu szczególnie istotny jest w samolocie. Tanie linie lotnicze podają liczbę i wymiary bagażu podręcznego, który można zabrać na pokład. Większość walizek dostępnych w sklepach jest dostosowana do tych wymogów – szukaj ich pod nazwą „kabinówka” albo z oznaczeniem „cabin size” Szczególnie ważne są wymiary szerokości i długości walizki, bo bagaż sprawdza się, umieszczając go w specjalnej skrzynce.

Jeśli do samolotu zabierasz bagaż rejestrowany zwróć uwagę na jego wytrzymałość. Podczas ładowania i wyładowywania samolotu bywa, że walizki są rzucane i uderzają o inne przedmioty. Dla własnej wygody wybieraj walizki na stabilnych kółkach, z teleskopową rączką, z lekkiego (ale wytrzymałego) tworzywa. Dla bezpieczeństwa – te z zamkiem szyfrowym.

walizki

Plecaki

Dobry plecak to podstawą sprzętu trekkingowego – musi być pojemny i wygodny. Dla dobra kręgosłupa zwróć uwagę na to, czy ma dopasowywane szelki, pasy biodrowe, które odciążą ramiona i usztywnienie stabilizujące ciężar na plecach. Materiał, z którego jest zrobiony, powinien odprowadzać wilgoć z potu i nie przemakać na deszczu. Przegroda dzieląca na dwie komory oraz kieszenie i troczki na zewnątrz ułatwią zapakowanie wszystkich przedmiotów i szybie dostanie się do nich, w razie potrzeby.

plecaki

Jak ekonomicznie się spakować?

  • Zastanów się trzy razy, czy na pewno będziesz mieć czas na przeczytanie czterech książek, korzystanie z laptopa i codzienne malowanie paznokci?
  • Myśl zestawami – weź bluzę i spódnicę, które będą pasować do kilku koszulek.
  • Dowiedz się, czy na miejscu będzie ręcznik, suszarka, płyn do kąpieli – zaoszczędzisz sporo miejsca.
  • Zainwestuj w miniaturki kosmetyków i wykorzystaj próbki, które gromadziłaś w łazience od roku.
  • Jeśli lecisz samolotem tylko z bagażem podręcznym, ciepłe, ciężkie i zajmujące dużo miejsca ubrania włóż na siebie.
  • Oszczędzaj na miejscu, np. skarpetki upchnij w butach, zamiast obszernej kosmetyczki, zapakuj kosmetyki w woreczki strunowe.
  • Oszczędzaj na cenie bagażu – skorzystaj z kodów rabatowych na torby, walizki i plecaki dostępnych obecnie na kodyrabatowe.pl.

—-
Kodyrabatowe.pl to najpopularniejsza w Polsce platforma pomagająca kupować taniej. Udostępnia największą ilość kodów rabatowych oraz informacji o aktualnych promocjach z ponad 2 tys. sklepów internetowych. W ciągu roku z serwisu skorzystało ponad 3,3 mln Polaków, generując sprzedaż towarów i usług o wartości ponad 200 milionów złotych.

International Coupons to polska firma o międzynarodowym zasięgu. Powstała w 2013 roku w Krakowie jako efekt szybkiego rozwoju działającego od 2010 roku serwisu kodyrabatowe.pl. Obecnie w ramach grupy International Coupons działa kilkanaście serwisów na całym świecie (poza Europą również w Azji, Ameryce Południowej i Północnej).

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *