Shadow

Poznaj tajemnicę pięknych i dobrze odżywionych włosów!

Zdrowe i silne włosy to nie tylko kwestia genów – nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Za pomocą odpowiedniej pielęgnacji oraz dobrych kosmetyków przywrócisz blask nawet najbardziej zaniedbanej i zniszczonej fryzurze. Chcesz wiedzieć jak? Poznaj tajemnicę pięknych włosów!

Ratunek dla włosów – przygotowanie

Zabierając się za ratowanie zniszczonych włosów – czy to w wyniku lat farbowania, suszenia, prostowania, czy po prostu nieodpowiedniej pielęgnacji – musisz zwrócić uwagę także na rodzaj skóry na głowie. Jeśli jest ona przesuszona lub występują na niej zmiany (do drobnych zalicza się łupież, do poważniejszych między innymi łuszczycę), będziesz potrzebowała specjalistycznych środków pomagających uporać się z kłopotem. Najczęściej jednak Twoja skóra będzie sucha, normalna lub przetłuszczająca się – ze względu na nią wybierz rodzaj szamponu.

Drugim etap to wybór odpowiedniej odżywki lub maski do włosów. Tym razem rzeczywiście będziesz ją rozprowadzać bezpośrednio na włosach, więc dobieraj mądrze i bez pośpiechu. Upewnij się, że produkt jest bogaty w witaminy, ułatwia rozczesywanie i zamyka łuski włosa, które otwierają się podczas mycia głowy szamponem – to bardzo ważne. Przejrzyj propozycje marki Stapiz do włosów każdego rodzaju, które w atrakcyjnych cenach możesz zamówić przez internet.

Właściwe sposoby mycia głowy i włosów

Może Ci się to wydać niewiarygodne, ale szampon nie służy do mycia włosów w całości. Warto rozrobić go z wodą – łatwiej się nałoży i będzie łagodniejszy – następnie zaś wmasować w skórę głowy: od czoła do tyłu. Spływająca po włosach piana opłucze je z zanieczyszczeń. Bezpośrednie szorowanie włosów na długości, gdzie są słabsze i bardziej zniszczone niż przy cebulkach, pogorszy ich stan. Sprawi, że staną się szorstkie i trudniejsze do rozczesania.

Jak już zostało podziewanie, drugim etapem pielęgnacji jest użycie odżywki lub maski, tym razem na długości włosów. Delikatnie wmasowywany specyfik przeniknie przez łuski, domknie je, odżywi włos i ochroni. Włosy będą wydawać się miększe, gładsze i jedwabiste.

Suszenie włosów suszarką – tak czy nie?

W idealnej sytuacji warto byłoby zostawić włosy, by woda spłynęła z nich sama. Nie zawsze jednak jest na to czas. Pamiętaj jednak, aby – nawet jeśli się spieszysz – nie skręcać włosów pod ręcznikiem ani brutalnie ich nie pocierać. W sen sposób łamiesz je i naruszasz łuski, czyli rujnujesz efekt, który osiągnęłaś dzięki odżywce.

Jeśli chcesz wysuszyć włosy suszarką, powinnaś skorzystać z najłagodniejszego trybu – chłodnego nawiewu oraz lekkiego strumienia powietrza. Ponadto trzymaj suszarkę jak najdalej od głowy – będzie miała większy zasięg i nie spali włosów. Manewruj nią i zmieniaj miejsca suszenia. Zaczynaj od czubka głowy, gdzie włosy są najgęstsze, nie zaś od końcówek. Jeżeli możesz sobie na pozwolić, zostaw końcówki do wyschnięcia samodzielnego.

Po suszeniu wetrzyj w głowę płynny jedwab. Uważaj jednak, by nie zastosować go za dużo, bo da to efekt przetłuszczonych włosów. 1-2 krople rozsmarowane na dłoni i nałożone na całość włosów powinny wystarczyć.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *