Shadow

Pomysł na… sypialnię :)

Wiele osób często stoi przed wyborem aranżacji swoje mieszkania lub domu i zastanawia się nad tym jaką pójść drogą by stworzyć wnętrza przytulne, w których będziemy czuć się dobrze. Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domy. I choć na początku może się wydawać, że urządzenie sypialni jest prostym zadaniem, to potem okazuje się, że często sprawia to wiele trudności.

Inspiracji i dostępnych aranżacji jest w zasadzie niezliczona ilość, ograniczać nas może tylko budżet, który mamy do wykorzystania bądź nasza wyobraźnia. Warto pamiętać o tym, że sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Może nie spędzamy w niej najwięcej czasu, ale to właśnie w tym miejscu odpoczywamy i czerpiemy siły na kolejny dzień pracy. Dlatego tak ważne jest zastanowienie się w jakich pomieszczeniach czujemy się najlepiej. Warto zastanowić się nie tylko nad kolorem ścian ale także odpowiednimi meblami, dodatkami i ozdobami, które chcemy wykorzystać podczas urządzania tego wnętrza.

Sypialnia to miejsce gdzie odpoczywamy, relaksujemy się, dlatego ważne jest by pomieszczenie było przytulane, pomagało się nam wyciszyć i nie rozpraszało niepotrzebnie naszej uwagi lub nie przytłaczało nas gdy tylko rano otworzymy oczy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważny jest dobór kolorystyki ścian. Gdy na przykład zdecydujemy się na ciemny brąz na każdej ze ścian wówczas może to po jakimś czasie okazać się złym pomysłem.

Takie ciemne ściany, jeśli kolor zastosowany jest w całym pomieszczeniu, mogą nas po czasie przytłaczać a nawet wprowadzać w zły nastrój. Zupełnie inny efekt uzyskamy stosując wspomniany wcześniej ciemny brąz na jednej ze ścian a pozostałe malując na przykład na kolor biały bądź inny kontrastujący z brązem. Pomieszczenie wówczas wyda się po prostu bardziej jasne a przez to przestronne i z pewnością nie będzie wywoływać w nas po jakimś czasie negatywnych emocji. Jednym z najczęściej polecanych kolorów do zastosowania w sypialni jest niebieski bądź wszelkie jego odcienie. Nie od dziś wiadomo, że kolor ten potrafi koić skołatane nerwy, pomaga zrelaksować się i odpocząć.

Dobrym pomysłem może też okazać się wykorzystanie wszelkich odcieni beży czy szarości. Jeśli już zdecydujemy się na bardziej ekstrawaganckie kolory warto zastosować je tylko na jeden ze ścian, pozostałe zaś zachować w bardziej neutralnych barwach.

Ciepłoty sypialni doda również puchaty dywan, ułożony na panelach nieopodal łóżka. Wybór paneli jest ogromny – warto wybrać do sypialni te o jak najbliższej drewnu fakturze. Panele można położyć samodzielnie – jak tego dokonać przeczytacie tutaj.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.