Shadow

Piękna na plaży – zalety makijażu permanentnego

girls with drinks on the beach chairs

Wyobraźmy sobie, że jesteśmy na pięknej, piaszczystej plaży. Morze łagodnie szumi, wieje lekki wietrzyk, a my wygrzewamy się w ciepłych promieniach słońca. Czy jest coś, co mogłoby zepsuć tak uroczą chwilę? Niestety tak. Większość kobiet wybierając się na plażę cały czas zamartwia się o stan swojego makijażu. Kolorowe kosmetyki bardzo często w trakcie kontaktu z wodą rozmazują się. Dotyczy to niestety także większości specyfików wodoodpornych. Spędzanie wakacji na ciągłej kontroli swojego makijażu nie jest komfortowe.

Mamy zatem dwa wyjścia z tej sytuacji. Pierwszym jest kompletny brak makijażu, jednak ciężko wyobrazić sobie kobietę, która pokaże się publicznie nieumalowana. Należy zatem wybrać drugie rozwiązanie, a jest nim makijaż permanentny.

Zabieg ten jest znany i stosowany przez kobiety od ponad 2000 lat. Zmieniły się tylko metody jego wykonania. Makijaż permanentny ma na celu zamaskowanie niedoskonałości urody i podkreślenie jej walorów. Zabieg ten polega na wprowadzaniu barwnika w głębsze warstwy naskórka, przy pomocy specjalnego aparatu igłowego.
Obecnie większość salonów kosmetycznych oferuje swoim klientkom wykonanie makijażu permanentnego – między innymi Klinika Zdrowia i Urody Esthetique z Warszawy. Nie służy on typowo pomalowaniu twarzy lecz podkreśleniu w naturalny sposób jej konturów. Można przy jego pomocy poprawić kształt ust lub podkreślić kontur oczu. Korekty czasem wymagają również brwi. Makijaż permanentny świetnie maskuje takie defekty skóry jak: plamy pigmentacyjne, blizny i przebarwienia.

Podstawową zaletą makijażu permanentnego jest jego trwałość.
Dzięki temu, że barwnik trafia pod skórę, możemy cieszyć się jego efektem przez bardzo długi czas (od 2 do 5 lat). Nie musimy się również martwić, że spłynie on z naszej twarzy w upalny dzień. Zostaje on zawsze na swoim miejscu, niezależnie czy uprawiamy sport, odpoczywamy na plaży, pocimy się w saunie czy kąpiemy w morzu. Jest odporny nawet na ekstremalne warunki atmosferyczne. Możemy być pewne, że będzie wyglądał idealnie tak w dzień, jak i w nocy, a także z samego rana.

Zaletą makijażu permanentnego jest również jego naturalność.
Ma on wydobyć naturalne piękno kobiecej twarzy, zniwelować drobne niedoskonałości i podkreślić to, co w każdej kobiecie jest najpiękniejsze. Dzięki niemu możemy poprawić wszystkie części twarzy: przyciemnić lub zagęścić brwi, poprawić kolor ust lub tylko skorygować ich kontur, a także podkreślić oczy, aby uzyskać efekt eye-linera.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że wykonanie makijażu permanentnego to oszczędność czasu. Dlatego najchętniej korzystają z niego kobiety uprawiające sport, często podróżujące, zapracowane i młode matki. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się na co dzień, ponieważ czas, który był przeznaczony na wykonanie makijażu można zagospodarować w inny sposób.

Makijaż permanentny wykonany przez specjalistę w renomowanym gabinecie kosmetycznym (np. „Esthetique”) jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje uczuleń. Igły są jednorazowe, a farby nietoksyczne i niealergizujące. Dzięki trwałemu makijażowi będziemy mogły się czuć komfortowo zarówno rano, jak i wieczorem. Zapewni nam to bardziej wyrazisty wygląd, przez co będziemy się czuć bardziej atrakcyjnie w każdej sytuacji i każdego dnia, nie tylko w lato.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *