Shadow

Ozdoby we wnętrzach

shop-945414_1280

Coraz więcej uwagi poświęcamy naszym wnętrzom. Zatrudniamy dekoratorów i firmy, które zajmują się projektowaniem wnętrz. Poszukujemy nowości, nowych rozwiązań i ciekawych pomysłów na dekoracje domów i mieszkań. W wyniku tego mieszkamy coraz wygodniej i piękniej.

Z upływem czasu jednak te nasze piękne mieszkania przeobrażają się pod wpływem gromadzonych przedmiotów i niekoniecznie wychodzi im to na dobre. Większość z nas lubi kupować drobiazgi, które są przeznaczone do zdobienia, jednak zawsze należy pamiętać o prostej zasadzie: im mniej tym lepiej.

Oczywiście ozdoby są niezbędne w każdym wnętrzu, gdyż upiększają i wprowadzają pożądany klimat. To właśnie przy pomocy ozdób i drobnych dodatków bardzo prosto możemy zmienić wystrój i charakter wnętrza. Niekiedy wystarczy wymienić obrazy na ścianach, wazony, poduchy, zasłony i wnętrze zmieni się nie do poznania.

Warto pamiętać o takiej możliwości szybkich zmian już na etapie malowania ścian i kupowania mebli. Szczególnie, jeżeli chodzi o meble to warto wybierać takie w neutralnych kolorach, gdyż będą one pasować do wielu aranżacji. Pamiętajmy o tym, że meble kupujemy na wiele lat i z całą pewnością w tym czasie nie raz znudzi się nam wybrana wcześniej aranżacja.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, przy aranżacji i dekoracji wnętrz trzeba pamiętać o tym, a by stosować dodatki z umiarem. Nawet, jeżeli będą one wyglądać pięknie w sklepie na półce, to w naszym domu w nadmiarze nie będą upiększać tylko wprowadzą rozgardiasz.

Aby uniknąć wspomnianego bałaganu trzeba również pamiętać o tym, aby wszystkie dodatki były z jednej bajki i w jednym charakterze. Oczywiście modne są łączenia nowoczesnych dodatków z antykami, jednak trzeba tutaj dużo wyczucia i sporo wiedzy o aranżacji wnętrz.

Jeżeli nie posiadamy takiej wiedzy i nie mamy smykałki do dekoracji, to najlepiej skorzystać z podpowiedzi, które są oferowane w wielu sklepach z dodatkami i kupujmy przedmioty z jednej serii. Oczywiście nie namawiamy do tego żeby wykupić od razu całą serię, tylko aby wybrać kilka dekoracji z tej samej serii.

Prze dekoracji pamiętajmy też o tym, że na ścianie, którą udekorujemy strukturalnym tynkiem, tapetą czy naklejką, nie dekorujemy dodatkowo obrazami czy półkami. Najlepsze dla takich dodatków będzie miejsce na prostej, gładkiej i jednolitej ścianie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *