Shadow

Brwi – jak o nie dbać i jaki kształt jest najmodniejszy?

woman-675104_1280

Brwi to bardzo istotny element naszej twarzy, gdyż możemy nimi korygować i zmieniać nieco rysy naszej twarzy.

Na przestrzeni lat wyraźnie widać, że moda również odgrywa tutaj znaczącą rolę i zastanowimy się wspólni jaki kształt brwi jest obecnie najmodniejszy.

Do lamusa przeszły już cienkie kreseczki lub brwi malowane kredką, po wcześniejszym ich usunięciu. Obecnie modne są brwi naturalne, tylko lekko wykorygowane i oczywiście zadbane. Nie zostawiamy już na szczęście cienkich kreseczek, które wyglądały nienaturalnie i które zmieniały bardzo i zniekształcały naturalne rysy twarzy.

Rozpoczniemy jednak od codziennej pielęgnacji brwi, o której jednak wiele z nas zapomina. Warto więc co jakiś czas potraktować brwi specjalną odżywką czy naturalnym jedwabiem, który bez problemu kupimy w każdej aptece i drogerii. Dzięki temu brwi będą zdrowe, gęste i na pewno będą dodawać nam uroku.

Co dziennie rano należy też brwi uczesać specjalną szczoteczką i jeżeli podczas spania powyginały się, to można je delikatnie zmoczyć lub nawilżyć odżywką i dopiero wówczas zaczesać do góry. Tak przygotowane brwi możemy poddać zabiegom upiększającym, oczywiście jeżeli tego chcemy lub jeżeli tego nasze brwi wymagają. W niektórych przypadkach wystarczy delikatne podkreślenie ich dolnej linii i tutaj uwaga, gdyż zaznaczają ją jedynie do połowy brwi, rozpoczynając od strony nosa. Używamy do tego kredki lub cienia o kolorze zbliżonym do kolory naszych brwi. Delikatnie rozcieramy kolor i jesteśmy gotowe do wyjścia.

W niektórych przypadkach brwi wymagają jednak delikatnego skorygowania i tutaj można się wybrać do kosmetyczki lub też samodzielnie w domu wyrwać pęcetą niepotrzebne włoski. Pamiętajmy o tym, że włoski korygujemy i wyrywamy tylko na linii dolnej i z boków, nigdy od góry. Warto przed wyrywaniem narysować sobie kontur i dopiero wówczas wyrywać niepotrzebne włoski. Róbmy to jednak ostrożnie, gdyż rosną one dość wolno i długo trzeba będzie czekać na ich całkowite odrośnięcie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *