Shadow

Okrycia wierzchnie na zimę 2016/2017

Jesień już na stałe zagościła w naszych kalendarzach i w pogodzie. Coraz krótsze dni, mocny wiatr, deszcz, szaro, ponuro i zimno. To niebywale oznaki jesieni i zbliżającej zimy. Ten, kto jeszcze nie zdążył wyciągnąć z szafy cieplejszych kurtek i płaszczy, musi to zrobić natychmiast. Pogoda bowiem nie rozpieszcza i łatwo w cienkich ubraniach o przeziębienie.

Zastanówmy się zatem wspólnie nad tym, jakie ubrania wierzchnie będą modne tej zimy, czy warto odświeżyć te z poprzedniego sezonu, czy koniecznie powinniśmy udać się na zakupy?

Na wybiegach znanych projektantów królują w tym sezonie kurtki- parki w kolorze khaki. Jest to fason modny o wielu już sezonów i był chętnie noszony również wiosną. Zatem jeżeli mamy w szafie taką kurteczkę, to śmiało możemy ją założyć również teraz.

Obok sportowych kurtek u wielu producentów widzimy płaszcze, które zazwyczaj są krótkie lub kończą się w okolicach kolan. Fasony, które są najmodniejsze to znany i lubiany fason szlafrokowy lub klasyczne modele, które przypominają marynarki.

Najczęściej przejawiającym się kolorem są tutaj wszelkie odcienie szarości, beżów, brązów i wspomnianej na początku zieleni. Ta ostatnia jest jednak wyłącznie stonowana, zabrudzona i taka kojarząca się typowo z jesienią.

Oczywiście nie wychodzi z mody klasyczna czerń, jednak coraz częściej zastępuje ją ciemny granat. Bardzo fajnie łączy się z kolorami i można przy takiej kreacji poszaleć z dodatkami.

Jeżeli uwielbiamy kolory i nie wystarczają nam te w dodatkach, to warto zainwestować w kurtkę czy płaszczyk w ulubionym kolorze, jednak obowiązkowo powinien on być delikatny, zgaszony i taki pudrowy. Uspokajamy go do tego klasycznymi dodatkami w kolorze czerni lub beżu i również możemy wyruszać na zimowe ulice miast i miasteczek.

Nie każda z nas może sobie pozwolić na zakup nowego płaszcza czy kurtki w każdym sezonie, warto więc zawsze inwestować w modele klasyczne, które nie wychodzą z mody. Można je potem odświeżyć nowymi guzikami, fajnym szalikiem czy broszką.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *