Shadow

Nie umywaj rąk od umywalki – jak wybrać tę najlepszą?

Właśnie remontujesz łazienkę i stanęłaś przed wyborem nowej umywalki? Urządzasz dom na nowo i chciałabyś żeby Twoja łazienka była jak najbardziej funkcjonalna? Nie wiesz jaki model wybrać a zależy Ci zarówno na wygodzie jak i estetyce? W poniższym tekście damy Ci kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealną umywalkę.

Po pierwsze wielkość

Na początek musisz postawić sobie pytanie jak dużej umywalki tak naprawdę potrzebujesz – jeśli urządzasz niewielkie mieszkanie i ogranicza Cię przestrzeń postaw na minimalistyczny styl i rozmiar. W takim przypadku lepiej sprawdzi się miska wpuszczana w niewielką szafkę niż ogromna stojąca umywalka z postumentem, która tylko niepotrzebnie będzie zabierać miejsce.

W ekstremalnie małych pomieszczeniach świetnym rozwiązaniem są niewielkie umywalki narożne, które zmieszczą się w każdej łazience czy toalecie. Pamiętaj też o umiejscowieniu baterii, w małych łazienkach lepiej umiejscowić ją na ścianie nad umywalką, w większych łazienkach przy dużych miskach możesz postawić na dużą sztorcową baterię. Oczywiście przed samym zakupem najlepiej zorientować się w istniejącej instalacji wodnej, aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki i sytuacji, w której instalacja zakupionej ceramiki okaże się niemożliwa.

Po drugie funkcjonalność

Zastanów się na jakim rodzaju umywalki Ci najbardziej zależy – czy masz w łazience już wystarczająco szafek i wystarczy Ci naścienna umywalka, czy może przyda Ci się model montowany w szafce pozwalający na lepsze zagospodarowanie rzeczy w łazience. Jeśli możesz zaszaleć z rozmiarami, a bitwa o dostęp do łazienki to Twoja codzienna zmora to zastanów się nad podwójną umywalką, z której Ty i Twój partner czy pociechy będziecie mogli korzystać jednocześnie. Pamiętaj, że sam kształt miski ma wysokie znaczenie jeśli chodzi o komfort użytkowania. Jeśli decydujesz się na szeroką umywalkę jej głębokość nie będzie aż tak ważna, natomiast w przypadku wąskiej miski lepiej unikać tych płytkich.

Po trzecie wygląd

Umywalki łazienkowe nie muszą być nudne. Przyzwyczaiłaś się do klasycznych białych, ceramicznych misek o owalnym kształcie, które nie wnoszą nic ciekawego do wnętrza? Jeśli jesteś fanką nietypowych rozwiązań to możesz już zacierać ręce. Obecnie na rynku jest tak wiele różnych kształtów i rodzajów umywalek, że naprawdę jest w czym przebierać. Szczególnie umywalki nablatowe cieszą się od kilku lat wysoką popularnością. Umywalki te nie tylko występują w różnych kolorach i kształtach, ale niekiedy zaskakują samym materiałem, z którego zostały wykonane.

Zamiast klasycznej ceramiki możesz w swojej toalecie zamontować umywalkę z kamienia, marmuru, szkła, miedzi czy nawet drewniane. Różne style wykonania pozwolą Ci na indywidualne dopasowanie do Twoich preferencji. Zanim wybierzesz się do sklepu przede wszystkim pomierz swoją łazienkę i zaplanuj resztę wyposażenia. Sprawdź dostępne modele w internecie i przygotuj listę potencjalnych produktów, które Cię interesują. Tak przygotowana możesz wyruszyć na zakup idealnej umywalki.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.