Shadow

Nie mam ochoty na seks – jak sobie z tym radzić?

sweethearts-238048_1280

Jeszcze parę lat temu był gorący seks każdej nocy i nie wyobrażaliśmy sobie, że może być inaczej. Dlaczego zatem wśród wielu par staje się nagle tak, że wieczorem nawet nie chce nam się nawet myśleć o seksie, tylko o obejrzeniu filmu czy poczytaniu książki? Czy to oznacza, że nasz związek się już wypalił i czas się rozstać?

Najczęstszym powodem takich zachowań jest rutyna, w którą wpadamy jak w sieci. Nie dbamy o związek bo wydaje nam się, że już zawsze będzie namiętność i żar. A to nieprawda, gdyż o temperaturę uczuć trzeba dbać bardzo starannie. To zupełnie naturalne, że na początku związku namiętność jest najwyższa, gdyż dopiero co się poznaliśmy i nie możemy się sobą nacieszyć. Z biegiem lat znamy się bardzo dobrze, znamy swoje potrzeby a także wady. I niestety często te ostatnie zaczynają w naszych głowach wychodzić na pierwszy plan. To wszystko przeszkadza w osiągnięciu stanu, który poprzedza gorący i udany seks.

Kolejnym częstym powodem braku ochoty na seks jest choroba i problemy zdrowotne. Gdy dokucza ból i martwimy się o swoje zdrowie, to sprawy seksualne odchodzą na dalszy plan. Trzeba wówczas koniecznie szczerze porozmawiać o tym z partnerem, aby wiedział, że nasza niechęć do seksu nie ma jakiś osobistych pobudek.

Stres, zapracowanie i brak czasu to kolejne powody, które są wymieniane przez pary, które mają kłopoty z seksem. Tutaj wydawać by się mogło, że sprawa do rozwiązania jest prosta, wystarczy bowiem załatwić sobie choć raz w tygodniu wolne od pracy, dzieci, obowiązków i zająć się sobą nawzajem. Niestety brak czasu jest tylko wymówką, gdyż nawet ten najbardziej zapracowany znalazłby chwilę na gorący seks, gdy by na niego miął ochotę.

Takie tłumaczenia są zazwyczaj wśród par, które mają problemy w związku i tutaj trzeba nieco popracować nad swoimi relacjami. Warto wybrać się na urlop i przypomnieć sobie jak to było na początku związku i co nas do siebie przyciągnęło. Z dala od codziennych obowiązków łatwiej nam będzie znaleźć tych dawnych kochanków i dać się porwać namiętności.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *