Shadow

Jak dbać o urodę w czasie ciąży.

pregnancy-806989_1280

W czasie ciąży ciało kobiety ulega diametralnej zmianie. Powiększa się brzuszek, wzrasta waga i często pogarsza się samopoczucie. Szalejące w organizmie hormony potrafią w jednej chwili zmienić radosną kobietę w płaczliwą czy złośliwą zołzę.

Bardzo ciężko nieraz zapanować nad tymi zmianami i nad całym tym chaosem w naszym życiu. Z jednej strony powinniśmy się przecież cieszyć z tego, że wkrótce zostaniemy matkami, a z drugiej strony złościmy się, że nie mieścimy się już w ulubione jeansy czy sukienkę.

Zmiany hormonalne powodują częste zmiany nastroju i jest to zupełnie naturalne. Warto relaksować się, spędzać miło czas i poświęcać sobie maksymalnie dużo czasu.

Hormony zmieniają nie tylko nasz nastrój ale również i cerę. Niektórym paniom zatem znika uporczywy trądzik, a cera nabiera blasku, innym zaś pojawiają się wypryski, cera szarzeje, a oczy są podkrążone. Nie mamy wówczas zbytnio ochoty ani na wyjście ani też na spotkanie z przyjaciółką. W takim stanie pomóc może tylko wykwalifikowana kosmetyczka, jednak trzeba poinformować ją o tym, że jesteśmy w ciąży. Pamiętajmy o tym, że w błogosławionym stanie nie możemy korzystać z wielu zabiegów i preparatów, jednak są takie linie kosmetyczne, które są przeznaczone właśnie dla kobiet w ciąży.

Warto zatem oczyścić swoja skórę z martwego naskórka, nałożyć relaksującą maseczkę i wklepać nawilżający krem. Takie zabiegi poprawią nie tylko naszą cerę, ale przede wszystkim poprawią nastrój.

W czasie ciąży szczególnie starannie powinniśmy dbać o skórę powiększającego się brzuszka. Codziennie wklepujmy w niego preparat na rozstępy. Tym prostym sposobem utrzymamy skórę w dobrej kondycji i nie doprowadzimy do powstania brzydkich blizn.

Pamiętajmy również o wewnętrznym dbaniu o swoją urodę w czasie ciąży. Łykajmy zatem regularnie witaminy i minerały, które są przeznaczone dla kobiet w ciąży. Pamiętajmy, że niedobór witamin w czasie ciąży sprawi, że ucierpi nasza uroda ale przede wszystkim dziecko.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *