Shadow

Najlepsze wydarzenia na Dzień Kobiet

142504363143296800

8 marca nadchodzi wielkimi krokami. W wielu polskich miastach organizowane są okolicznościowe imprezy, które mają na celu urozmaicić paniom obchody ich święta. Co zrobić, by Dzień Kobiet nie upłynął pod znakiem nudy? Na jakie atrakcje można liczyć 8 marca?  Oto najlepsze i najciekawsze propozycje wydarzeń z tego dnia. Sprawdź, czy któreś z nich zainteresuje Cię w szczególny sposób.

Obecny Dzień Kobiet znacznie różni się od tego, jaki utkwił w pamięci naszych dziadków oraz rodziców. Dziś jest to przede wszystkim święto będące wyrazem serdeczności i należy je traktować jako sympatyczny zwyczaj. Choćby z tego względu 8 marca kobiety mogą liczyć na garść wyjątkowych imprez, organizowanych specjalnie dla nich. Sprawdź, jakie wydarzenia z okazji Dnia Kobiet szykowane są w największych polskich miastach.

 

Koncerty

Z okazji Dnia Kobiet w wielu polskich miastach odbędą się koncerty gwiazd muzyki popularnej. Na różnych scenach pojawią się chociażby Ania Dąbrowska, Mrozu, Maria Peszek, Krzysztof Krawczyk czy zespół Perfect. Oczywiście wstęp na tego typu imprezę będą mieć również mężczyźni.  Dla osób chcących celebrować święto pań w rytmie dobrej polskiej muzyki, takie okolicznościowe koncerty powinny okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Dla nieco bardziej wykwintnych melomanów również znajdzie się coś odpowiedniego. W filharmoniach nie brakuje w tym dniu koncertów, które rozpieszczą uszy nawet najbardziej wymagających muzycznie koneserek.

 

Dzień Kobiet w kinie

8 marca nie brakuje ofert kinowych, w których dominują seanse przeznaczone tylko dla kobiet. Na specjalnie dedykowanych seansach panowie raczej nie mają czego szukać. I nie chodzi tu o repertuar, który raczej nie przypadłby im do gustu, ale raczej o sam fakt, że na tego typu pokazy obsługa kina wpuszcza same panie. Seanse nominowane często „kinem w szpilkach” itp. są dobrym pomysłem na to, by 8 marca spędzić wspólnie z koleżankami przy ulubionych filmach.

 

Imprezy klubowe

Na specjalne imprezy z okazji Dnia Kobiet, panie mogą liczyć nie tylko 8 marca, ale przez cały weekend, w który to święto wypada. Kluby i puby w całym kraju organizują wyjątkowe wydarzenia specjalnie skierowane do solenizantek. Na kobiety chcące nieco rozerwać się w dniu ich święta czeka wiele różnorodnych atrakcji. Taneczny Dzień Kobiet to naprawdę brzmi zachęcająco.

 

Manifestacje

8 marca to również dzień, w którym co roku odbywają się różne manifestacje feministyczne na terenie całego kraju. Jeśli więc należysz do osób, które chciałby wyrazić swoją opinię na temat współczesnej pozycji i roli kobiet w społeczeństwie, to warto przyłączyć się do organizowanego w Twoim mieście protestu.

 

Wydarzenia w galeriach handlowych

W tym roku Dzień Kobiet wypada w niedzielę, więc z pewnością włodarze największych centrów handlowych przygotowują różne atrakcje z tej okazji. W repertuarze nie zabraknie konkursów, występów artystycznych, pokazów oraz licznych promocji. Dzień Kobiet to również dobry moment na to, by udać się zakupowe łowy, na które zazwyczaj brakuje ci czasu.

 

Wojciech Chentkiewicz
Artykuł został przygotowany na podstawie działu życzenia na dzień kobiet w iWoman.pl

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *