Shadow

Na co zwracać uwagę przy zakupie baterii kuchennej?

flamingo_massi

Bateria kuchenna jest jednym z najczęściej używanych urządzeń w kuchni i dlatego jej wybór powinien być przemyślany pod każdym względem. W jej przypadku liczy się nie tylko estetyka, ale przede wszystkim funkcjonalność i trwałość, które decydują o tym, że bateria będzie służyć przez wiele lat i ułatwiać pracę w kuchni.

Jakie są nowoczesne baterie kuchenne?

Sposoby aranżacji kuchni zmieniły się przez ostatnie lata, dlatego też producenci armatury musieli dostosować swoje produkty do współczesnych potrzeb. Podstawową zmianą, jaka nastąpiła w przypadku baterii zlewozmywakowych jest to, że coraz częściej są one umieszczane bezpośrednio w zlewozmywaku, a nie przy ścianie. Z tego względu większość dostępnych w sklepach baterii to baterie sztorcowe: https://tanialazienka.com/pl/c/Baterie-kuchenne/57. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka i długa wylewka, dzięki której można łatwo napełnić wodą nawet bardzo duże naczynie, a także umyć garnki o dużych rozmiarach. Kolejnym specyficznym elementem nowoczesnych baterii kuchennych jest jeden uchwyt do regulacji ciśnienia i temperatury wody. Taki rodzaj regulatora jest w pełni uzasadniony, ponieważ można go chwycić jedną ręką, podczas gdy druga jest zajęta np. trzymaniem naczynia. Funkcjonalność oferowanych współcześnie baterii na tym się jednak nie kończy. Producenci często oferują takie udogodnienia jak np. wyciągana wylewka, dzięki której można znacznie zwiększać jej zasięg. Większość nowoczesnych baterii wyposażonych jest także w tzw. perlator służący do zmniejszenia zużycia wody oraz ceramiczne głowice, które wydłużają czas bezawaryjnego użytkowania baterii. Wszystkie wymienione wyżej cechy baterii są niezwykle przydatne, dlatego wybierając model do swojej kuchni, warto zwrócić na nie uwagę.

Estetyka też ma znaczenie

O ile funkcjonalność baterii jest najważniejsza, to jednak jej wygląd też odgrywa ważną rolę. Dzisiaj dzięki niezwykle szerokiej ofercie mebli kuchennych, wnętrze kuchni można urządzić w niemal każdym stylu: eleganckim, rustykalnym, minimalistycznym, a nawet awangardowym. Trudno się więc dziwić, że i pod względem stylu baterie kuchenne znacznie różnią się od siebie. Choć wśród modeli dominują te w kolorze błyszczącego chromu, to jednak spotkać można także bardzo ciekawe i niebanalne baterie w kolorze czarnym, czerwonym, piaskowym, a nawet pomarańczowym. Również kształt baterii jest zróżnicowany, ponieważ są zarówno modele masywne o zaokrąglonych formach, jak również delikatne baterie o bardziej wyszukanych geometrycznych kształtach. Niezwykle modne są dzisiaj baterie nowoczesne o prostej formie, których piękno tkwi w doskonałej proporcji i dopracowanych detalach. Przykładem może być smukła i elegancka bateria FORA ECO LINE firmy Massi: https://tanialazienka.com/pl/p/MASSI-FORA-ECO-LINE-bateria-kuchenna-zlewozmywakowa-obrotowa/3352. Jej ascetyczna forma świetnie pasuje do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych, zaś uwagę zwraca duży uchwyt, stanowiący stylową i jedyną ozdobę. Przy okazji warto zauważyć, że i ta bateria oferuje kilka praktycznych rozwiązań w postaci choćby perlatora czy obracającej się o 360 stopni wylewki.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *