Shadow

7 sposobów na podtrzymanie zainteresowania w związku

Bycie w związku to z całą pewnością nie tylko zmiana statusu na facebooku- to także czas, który musimy poświęcić drugiej osobie, zaangażowanie, cierpliwość czy poświecenie. Co w sytuacji, kiedy mimo naszych nie gasnących uczuć wobec drugiej osoby, nasz związek z pewnością nie przypomina tego sprzed lat? Jak podtrzymywać zainteresowanie partnera naszą osobą?

1. Bądź obecny

Często wydaje nam się,że przebywanie z kimś w tym samym pomieszczeniu może być zaliczane do bycia obecnym. Czy tak jest? Coraz częściej pochłania nas świat telefonów czy komputerów a my tylko oddychamy tym samym powietrzem. Postaraj się by spędzić wartościowy czas z Twoim partnerem- wyłącz telefon, odłóż tablet czy zgaś komputer i całą swoją uwagę skup na swojej połówce.

2. Sztuka słuchania

Jak często słuchając kogoś tylko czekasz by wypowiedzieć własną opinię lub rozmyślasz nad tym jakiej odpowiedzi sam udzielisz, zanim słuchać dokładnie drugiej osoby? Jeśli miewasz tak często, to niestety, ale wcale nie słuchasz swojego partnera- jesteś po prostu nieobecny i na dodatek nie potrafisz doskonale wysłuchać swojej drugiej połowy. Spróbuj słuchać kogoś od pierwszego słowa do ostatniego bez wędrówki myślami w swojej głowie. Zaskoczy Cie ile nowych informacji możesz zdobyć bądź jak ciekawe Wasze rozmowy się staną.

3. Prostota

Problemy z komunikacją to jeden z największych problemów w związku. Często mamy coś na myśli ale nie mamy zielonego pojęcia jak przekazać to drugiej osobie. Spróbuj zastanowić się co chcesz przekazać a potem… możliwie najbardziej to uprość. Proste komunikaty oznaczają mniej komplikacji jeśli chodzi o nierozumienie.

4. Randki!

Oczywiście te z naszą połówką ;)! Na początku randki były głównym sposobem na poznanie się nawzajem ale z czasem odeszły z rutyny a teraz nie chodzicie na nie wcale… błąd! Randki pozwalają Wam oderwać się od codzienności i poznać się na nowo. Dodatkowo wprowadzą trochę świeżości do Waszego związku a dla Pań będzie to idealna okazja, żeby się wystroić!

5. Rozmawiajcie o swoich marzeniach

Obowiązki domowe, rachunki, kariera, problemy finansowe- to wszystko, to lista codziennych tematów, na które z pewnością rozmawiacie ze swoim partnerem. Przy całej rutynie nie zapomnijcie jednak mówić o marzeniach i ich realizacji. Omawiajcie je, debatujcie, planujcie. Bardzo często trudno jest nam mówić o marzeniach z lęku przed ośmieszeniem- jeśli czujesz, że Twój partner nie chcę mówić o marzeniach właśnie z tego powodu- pomóż mu się otworzyć.

6. Małe rzeczy- wielkie znaczenie

Drobne prezenty czasem znaczą dużo więcej niż obiad w drogiej restauracji czy skórzany pasek za średnią krajową. Dodatkowa para rąk przy domowych obowiązkach, notatka w kalendarzu partnera czy śniadanie do łóżka- to właśnie takie rzeczy podsycają fascynację i ciekawość drugą osobą. Zaskoczcie się od czasu do czasu- na początku może to być jednostronne ale z czasem Twoja połówka załapie!

11

W każdym związku trafiają się te gorsze dni, kiedy powiecie sobie kilka słów za dużo. Jest jednak jedna, bardzo ważna zasada- konflikt musi by rozwiązany jeszcze przed samym pójściem do łóżka. W ten sposób oboje wstaniecie z nową, niezapisaną kartką i buziakiem!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *